iDrby

Dva rozdílné přístupy. Samsung a Apple. Který je vám bližší?

Notebook 9

S příchodem roku 2017 světlo světa spatřila nová generace Notebooku 9 od Samsungu. Jedná se o nejlehčí 13palcový notebook na světě, který váží pouhých 820 gramů. Je až s podivem, kolik různých portů dokázal Samsung do těla notebooku vměstnat. Nový laptop přináší plnohodnotný HDMI port, dvojici klasických USB-A portů a také nový USB-C port. Docílil toho použitím nezvyklého materiálu-hořčíku.

Notebook 9

Efektní zpracování

Na Notebook 9 se stačí podívat z profilu. Šasi je jen tak tlusté, jak jsou samotné porty. Efektivní dizajn pokračuje i u displeje. Ten nabízí velmi tenké, až minimalistické rámečky. V tomto směru jde dobře vidět, jak se dá sestavit moderní notebook bez kompromisů. U Applu můžeme vidět přístup opačný. S 12palcovým MacBookem to začalo a u MacBooku Pro to pokračuje. Sázka na nový USB-C a nulová podpora starých portů. S rostoucím počtem externích zařízení roste i počet adaptérů.

Další věcí, kterou notebook od Applu postrádá, je 180 stupňový kloub, který pojí displej k tělu Notebooku 9. Samsung lze otevřít a udělat z nějak rovné prkno. V reálu však nevím, jak bych dokázal tuto schopnost využít. Se svým Airem jsem takovou potřebu neměl nikdy.

Jen 820 gramů hmotnosti

Po představení nového MacBooku Pro jsem si řekl: „wow”. A teď narážím hlavně na jeho vzhled. Samsung Notebook 9 mi naproti tomu přišel jako plastová hračka. Po shlédnutí reklamy na YouTube jsem po něm nezatoužil. Přišel mi levný, plastový. Tak jak to dlouhou dělal Samsung se svými mobilními telefony. Z plastu však není. Je vyroben z hořčíku, který mu pomáhá být extrémně lehký. Když porovnáme oba laptopy, tak čísla hovoří jasně: Samsung: 820 gramů, MB Pro 1370 gramů. Horčík vs hliník.

Samsung šel v tomto případě také cestou tenkého těla, které znamená menší baterii. Deklarovaná výdrž se zastavila na 7 hodinách. Apple uvádí u svého modelu Pro hodin deset.

Stejně jako MacBook Pro, i Notebook 9 se nabízí ve dvou velikostech. 13 a 15 palců. Jak si stojí v přímém porovnání svých vnitřních specifikací? Zde je tabulka:

Notebook 9

Jak se líbí nový Notebook od Samsungu vám? Dali byste mu šanci?

Zdroj: TheVerge, SamsungNotebook

Beats

O autorovi

František Jordán

František Jordán

Sportovec tělem i duší. Vodní slalomář-profík. Vášnivý cestovatel. Nadšený uživatel Apple produktů a vděčný strávník dobrého jídla.