Produktivita

Apple aktualizoval webové stránky Safari Extensions

Webová stránka Safari Extensions nabízí rozšíření v podobě pluginů do prohlížeče Safari. Apple změnil design a nabízí teď i jednoduchou instalaci.

Společně s vydáním nových aktualizací bet operačních systémů iOS, macOS a tvOS, americká společnost aktualizovala také webovou stránku Safari Extensions. Ta obsahuje rozšíření pro prohlížeč Safari. Teď je graficky přehlednější a hlavně můžete vyvolat instalaci doplňku jediným kliknutím.

Doplňky pro Safari jsou už v Mac App Store

Novému vzhledu dominuje velké logo Safari a také informace, že je možné si nově prohlížet doplňky v Mac App Store. Webová verze mi ale přijde dost přehledná a možná raději zůstanu tam, než bych se přesouval do aplikace obchodu. Navíc se v Mac App Storu nenachází všechny doplňky, které najdete na webu. Hned pod logem je pak 9 vybraných pluginů, které jsou dle Applu zajímavé. Hned třeba ten první, je rozšíření pro 1Password.

Safari Extensions

Hledání pluginů je řešeno rozdělením na 3 základní sekce. V první jsou populární a tedy nejstahovanější rozšíření (asi nepřekvapí, že v tomto žebříčku vedou blokátory reklam). Druhá pak ukazuje poslední přidané pluginy a třetí nabízí výběr z různých kategorií. Pokud byste rovnou chtěli nějaký doplněk najít, použijte políčko vyhledávání.

Instalace Safari Extensions je hračka

V přehledu pluginů je pak u každého z nich tlačítko Install now. Když jej použijete, změní se na installing a po pár sekundách je doplněk v Safari přidaný. Nemusíte jej tedy jako dříve stahovat.

Kdyby vám nějaký doplněk chyběl, nebo máte dokonce vlastní nápad, Apple nabízí ve spodní části obrazovky možnost vytvořit si vlastní. Poskytne vám manuály a doporučení, jak na to. Počítejte ale s tím, že pokud neumíte programovat, nebude to zřejmě nic pro vás.

Zdroj: Apple.com

Back to School

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)