iDrby

Nová studie ukazuje, že rychlé nabíjení iPhonů 8 a iPhonu X je pomalejší než u konkurence

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Telefony iPhone 8 a iPhone X jsou první telefony značky Apple, které oficiálně podporují rychlé nabíjení pomocí rozhraní USB-C. To ale není tak rychlé, jak se čekalo.

Nová studie, se kterou přišel magazín Tom’s Guide, ukazuje, že iPhony oproti konkurenčním značkám s operačním systémem Android o něco zaostávají. Test byl prováděn s modely OnePlus 5T, LG V30, Google Pixel 2 a Samsung Galaxy Note 8.

rychlé nabíjení

Zařízení byla testována po dobu nabíjení třiceti minut. Lídrem se stal model OnePlus 5T, kterému tento čas stačil k nabití kapacity baterie na 59 procent. Na druhém místě se umístil model LG V30, který stihl nabrat 53 procent kapacity.

Až poté následují telefony iPhone. Půlhodina nabíjení iPhonu X jej nabila z půlky jeho kapacity, iPhone 8 pak dosáhl na 49 procent. Až za nimi je iPhone 8 Plus. Ten se za 30 minut nabil na 47 procent. Google Pixel 2 a Samsung Galaxy Note 8 pak zcela pohořely, protože nedosáhly ani na 40 procent nabití kapacity baterie.

 

Uspořte svůj čas

Následně se test natáhl až na hodinu dlouhý měřený úsek. OnePlus 5T zůstal na špici, protože za tento čas stihl svou baterii nabušit na celých 93 procent. LG V30 dosáhlo na 86 procent, iPhone X pak měl 81 procent, iPhone 8 80 procent a iPhone 8 Plus 79 procent.

rychlé nabíjení

Googel Pixel 2 i Samsung Galaxy Note 8 sice zůstaly na chvostu, ale na své soupeře se alespoň dotáhly. První za iPhonem 8 Plus zaostával jen o čtyři procenta a druhý o procent pět. K testu bylo použito příslušenství poskytující rychlé nabíjení. To dodávané jako příslušenství v krabičce iPhonů totiž rychlé nabíjení neumožňuje.

U něho byly naměřené hodnoty zcela tristní. iPhone 8 byl za 30 minut nabit na 30 procent, za hodinu pak na 58 procent. U iPhonu 8 Plus byly hodnoty ještě horší. Za půl hodiny dosáhl na 26 procent a za 60 minut na 55 procent. iPhone X dopadl nejhůře, protože za první časový úsek byl nabit na pouhých 17 procent a za druhý pak na 37 procent.

Jak je z testu zřejmé, i když v rychlém nabíjení nové iPhony nepatří na úplnou špici, posun oproti použití standardního příslušenství je razantní. Chcete-li tedy uspořit čas při nabíjení vašeho zařízení, určitě se do nějaké lepší nabíječky vyplatí své finanční prostředky investovat.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.