iDrby

Jednoduché řešení, jak prodloužit výdrž baterie u AirPods

AirPods

AirPods se původně měla začít prodávat daleko dříve. Jenže Apple nestihl produkt uvést s dostatečným předstihem před Vánocemi a teď se objevil další problém.

Nejnovější bezdrátová sluchátka od Applu AirPods si poměrně rychla získala oblibu po celém světě a to i přes fakt, že je spousta lidí ze začátku hanila kvůli designu i funkcím. Nyní je ovšem používají denně a na počáteční rozpaky se zapomíná. Fungují a hlavně ve spojení s ostatními Apple produkty se ukazuje jejich síla.

Perfektní sluchátka s jedinou kaňkou na kráse

Bohužel se objevil ale jeden problém, který trápí značné množství uživatelů. Je jím výdrž baterie. Ta i při nepoužívání někomu klesá až o 4 % za hodinu a sluchátka jsou tak rychle vybitá. Naštěstí je na světě jednoduché řešení, které problém vyřeší a to bez zbytečných starostí – nejlepší na tom je, že problém objevili i vyřešili samotní uživatelé.

AirPods

Pokud i vám rychle ubývají procenta drahocenné energie, stačí pouze sluchátka úplně resetovat. To uděláte tak, že podržíte po dobu 15 sekund Setup Button na pouzdře od AirPods nacházející se na zadní straně. Sluchátka se tak resetují a vy je budete muset pouze znovu připojit k vašemu iPhonu, což je, jak víte, díky čipu W1 velmi jednoduché.

Nejedná se o zaručený způsob vyřešení problému

Dle ohlasů uživatelů, kteří uvedený způsob resetu provedli, se některým skutečně podařilo vrátit stav baterie do normálního stavu. Ostatní ale mají smůlu. Resetování není univerzální způsob, jak rychlé vybíjení opravit. Uvidíme, zda samotný Apple nepřijde s novou verzí firmwaru, který toto opraví.

AirPods

Zdroj: Macrumors.com

Back to School

O autorovi

Oldřich Korbel

Oldřich Korbel

Milovník filmů, dobrého jídla a cestování. Zálibu našel před pár lety i v Apple produktech. Ve volném čase se rád projede na kole nebo na kolečkových bruslích, nedá dopustit ani na sérii seriálu The Walking Dead.