Aplikace

Podívejte se, jak vypadá redesignovaný App Store v iOS 11

redesign
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Že App Store čekají velké věci, jsme se dozvěděli na úvodní keynote k WWDC 2017. Zde se můžete podívat na změny, které na podzim s iOS 11 jistojistě přijdou.

App Store převezme vzhled z Apple Music a značně změní svou strukturu – to jsou sice ty hlavní změny, ne však jediné. Úpravou obchodu s mobilními aplikacemi a hrami chce Apple lépe cílit na vybrané tituly, které bude uživateli předkládat v nepřehlédnutelných kartách.

 

Jiných 5 záložek

App Store se bude stále dělit na 5 hlavních záložek, ty se však přesouvají a mění. Dnes, Hry a Aplikace jsou tři nové záložky, které nahraní jedinou záložku Doporučené. Záložka Aktualizace a Hledání zůstávají stejné, jen si prohodili místo.

Záložky Hry a Aplikace budou nově obsahovat tituly, které vybrali sami editoři App Storu. Bude se tak jednat o to nejlepší z nejlepších, co se v tomto obchodě vyskytuje. Nabídka Dnes pak bude celým středobodem obchodu. Bude obsahovat i tipy a triky, rozhovory s vývojáři, jednoduché life hacky, návody pro profesionály atd.

 

Výběr Editora

Každý den App Store přinese jednu hru a jednu aplikaci, kterou vám představí formou výběru editora. Apple se tím snaží vypíchnout zajímavé tituly, které by vás neměly minout. Zároveň se snaží, abyste měli důvod k tomu, každý den se do App Storu alespoň podívat. Také přibydou rubriky jako doporučení, světová premiéra, best of atd.

 

Malé podstatné drobnosti

Pokud aplikace či hra dostala nějaké ocenění, uvidíte jej hned u ikony instalace. Třicetivteřinové video, které je součástí promování aplikace se přehraje ihned po otevření karty s titulem. Bude se tak dít bez zvuku, dokud si video sami nerozkliknete. Videa budou moci být až tři, pokud však budete mít ve svém zařízení iOS 10 a starší, uvidíte video stále jen jedno. Rozšíří se i doprovodný text k titulu, abyste se o něm dozvěděli co nejvíce. App Store bude konečně dbát i na jednoznačné rozlišení aplikací, které jsou placené, které jsou zdarma a které obsahují mikrotransakce.

 

Kdo hledá, konečně najde

Hledání titulů v App Storu byl jeden velký problém, protože algoritmus nefungoval zrovna ideálně. Nyní si budete moci samotné hledání blíže specifikovat, takže byste měli vždy najít to, co potřebujete. Tento výčet změn se však týká první bety iOS 11, takže možná přijde ještě něco dalšího. Stejně jako redesign Mac App Storu, jak už nadhodil Phil Schiller v jednom z rozhovorů, který uskutečnili novináři během konání WWDC 2017. Toho se ale nejspíše dočkáme až ve verzi po macOS High Sierra.

Zdroj: 9to5mac.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.