Aplikace Pro iOS Pro macOS

Proton Mail: Šifrujte svoji mailovou komunikaci chytře

Proton Mail

Proton Mail je povedený mailový klient pro iOS a macOS. Jeho hlavní výhoda oproti konkurenci je šifrovaná komunikace a uložení dat ve Švýcarsku.

Zabezpečená mailová služba Proton Mail je vhodná pro všechny uživatele, kteří požadují maximální zabezpečení mailové komunikace. Servery jsou uložené ve Švýcarsku a všechny maily jsou šifrované. Provozovatel od vás ani nepožaduje žádné osobní informace k vytvoření šifrovaného účtu.

Tip na aplikaci: Paper by Dropbox je pokročilý poznámkový blok

Proton Mail v iOS nabízí moderní funkce

Jak jste si asi už zvykli na mailové klienty v iOS podporují různé pokročilé akce. Může to být tažení po zprávě, možnosti označení jednotlivých mailů, nebo pokročilé hledání v mailech. To vše Proton Mail umí. Navíc podporuje šikovné vychytávky, kdy můžete u odeslaného mailu nastavit jeho expiraci. Ta může činit od jedné hodiny až měsíc a po odeslání mailu se tak na druhé straně uchová jen po danou dobu.

icon
ProtonMail - Encrypted EmailProton Technologies AGProductivityZdarmaStáhnout

Když budete posílat důležitý mail někomu, kdo Proton Mail nepoužívá a nebylo by tak zajištěno dostatečné zabezpečení díky šifrovaní, lze k mailu nastavit heslo. To musí zadat i druhá strana, aby zprávu otevřela.

Webová verze v češtině

Populární služba je ve webovém prostředí přeložena do češtiny. Zatím ale nemusí být všude vše správně přeloženo, protože se s překladem začalo teprve před pár měsíci. iOS aplikace tak na svoje počeštění ještě čeká.

Proton Mail

Aplikace pro iOS i webové prostředí můžete používat zdarma. Jste ale omezeni pouze na jednu mailovou adresu, 500MB úložiště a maximálně 150 poslaných mailů denně. To rozhodně nemusí někomu stačit a lze si přikoupit za 1790 Kč ročně rozšíření. 5 mailových adres, 5GB úložiště, funkce navíc jako jsou různé štítky, složky a filtry nebo podporu protokolů IMAP a SMTP přes doplněk ProtonMail Bridge.

Bridge dovoluje nainstalovat do počítače s Windows a Macu podporu pro populární mailové klienty Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird a Apple Mail. Poté můžete využívat šifrovanou komunikaci i pomocí těchto klientů a rozhodně je to pohodlnější, než se stále přihlašovat do webového rozhraní služby.

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)