Poradna

S rajčaty proti prokrastinaci – time management a čas na relax (část 4.)

prokrastinace
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Prokrastinace není sprosté slovo. Má přesnou definici a je to i diagnóza. Jak se donutit plnit své úkoly a ne je jen odkládat? Pomoci vám mohou i aplikace z App Store.

Nejen aplikace techniky pomodoro, tituly pracující se základy GTD a zapisování schůzek do kalendáře vám mohou od prokrastinace (výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů na pozdější dobu) pomoci. Jde o to také vědět, kam váš čas plyne. Jestli je to správným, nebo špatným směrem. Přitom samozřejmě nesmíte zapomínat ani na odpočinek a regenerovat nejen tělo, ale i ducha.

 

Ideální Time management aplikace

Time management aplikace jsou takové, do kterých si můžete zapsat vámi prováděnou činnost, přičemž stačí spustit časovač a už si aplikace nevšímáte. Jediné podstatné je to, nezapomenout časovač vypnout, když práci ukončíte a opětovně ji zase zapnout, když práci započnete (ať už tu samou, nebo jinou).

 

ATracker

Víte tedy, čím vším trávíte svůj čas? ATracker vám to změří. Nejdříve si do aplikace zadáte data jako „cesta do práce“, nebo „polední pauza“ a v ten moment, kdy danou činnost začnete vykonávat, spustíte časovač. Možná se budete divit, kolik času strávíte nad … (doplňte dle svého svědomí).

icon
ATracker Time TrackerWonderApps ABProductivityZdarmaStáhnout

 

Timelines

Timelines je nástroj k měření a vizualizaci času, který strávíte nad jakoukoli vaší činností. Konec mrhání časem, odteď už budete vědět, jak dlouho vám daný úkon trval, to vše navíc v přehledném koláči. S poslední aktualizací aplikace přibyly i notifikace, takže už nikdy nezapomenete danou aktivitu zapnout, nebo naopak vypnout.

icon
Timelines Time TrackingLukas PetrProductivity199,00 KčStáhnout

 

Timely

Kompletní časový plán vám zajistí aplikace Timely – plánování, měření, statistiky, kolaborace a mnoho a mnoho dalšího.

icon
Timely Automatic Time TrackingMemory ASBusinessZdarmaStáhnout

 

Focus Keeper

Focus Keeper je klasická minutka. Jak dlouho se vydržíte koncentrovat pro daný úkon? Focus Keeper obsahuje i podrobné statistiky, abyste věděli, jak a kam váš čas plyne.

icon
Focus Keeper ProPIXO IncorporationProductivity49,00 KčStáhnout

 

Vhodné relaxační aplikace

Někdo na danou aktivitu potřebuje ruch, někdo zase klid. Víte, že existují aplikace, které vám umí simulovat ruch kavárny, zurčení horské bystřiny nebo rozbíjení vln o mořský břeh? Odreagování se od všedních starostí i odstranění přebytečného stresu je nutností pro pohodu jak v práci, tak v domácnosti, proto je nutné věnovat nějaký čas i jen sobě a neřešit každodenní problémy lidstva.

 

Flowing

Užijte si relaxační zvuky přírody, usínejte v ruchu reálného prostředí. Aplikace vám pomůže i k soustředění se a zlepšení vaší produktivity. Jednotlivé segmenty ruchu si můžete i upravit, kdy zpěv ptáků zesílíte a třeba řečenou zurčící bystřinu naopak utišíte.

icon
Flowing ~ Meditation in NatureFranz BruckhoffHealth & Fitness49,00 KčStáhnout

 

PAUSE

Dopřejte si chvilku klidu. Stres není dobrý ani pro vaši psychiku, natož pro tělo. Aplikace PAUSE jej umí odbourat velice jednoduchou a účinnou formou, která vychází z principů Tai Chi a četné praxe vývojářů. Tak snad pomůže i vám.

Tchaj-ťi je označení pro čínské bojové umění, jež v současnosti pěstuje mnoho lidí jako cvičení pro zdraví a zlepšení kvality života. V Česku se často označuje zjednodušeným termínem taiči. V širším smyslu označuje pojem tzv. velký předěl, znázorněný čínskou monádou – symbol Jing a Jang. (Zdroj: Wikipedie)

icon
PAUSE - Relaxation at your fingertipPauseAble ApSHealth & Fitness49,00 KčStáhnout

 

Wildfulness

Vyberte si z rozdílných schémat (podzimní vánek, zimní hory, zlatá hodinka, jarní ráno atd.), která poskytují krásnou kreslenou grafiku doprovázenou realistickými 3D zvuky. Zvolte si čas, po který chcete schéma poslouchat, nebo prohlížet a zasněte se.

icon
Sleep Cycle alarm clockSleep Cycle ABHealth & FitnessZdarmaStáhnout

 

Calm

Potřebujete se zbavit stresu? Zkuste meditaci. Aplikace Calm vás naučí, jak ji správně aplikovat a pustí vám k tomu i ten pravý hudební podkres.

icon
CalmCalm.com, Inc.Health & FitnessZdarmaStáhnout

 

Windy

S aplikací Windy se vám bude lépe usínat. Je to jednoduše proto, že vám do vašich uší bude pouštět zvuky, jako kdybyste leželi na louce, u moře, neboli kdekoli jinde, kde to ve vás vyvolá příjemné pocity.

icon
Windy ~ Natural White NoiseFranz BruckhoffHealth & Fitness25,00 KčStáhnout

 

Headspace

10 minut stačí. A čeho? Odpověď vás možná překvapí – meditace. Jen 10 minut meditace denně vám totiž pomůže odbourat stres a mnohé další nepříjemnosti spojené s dnešní uspěchanou dobou. Nevěříte? Vyzkoušejte, bude vás to stát jen 10 minut života. Aplikace je totiž zdarma.

icon
Headspace: Guided MeditationHeadspace Inc.Health & FitnessZdarmaStáhnout

 

Sleep Cycle

Správně spát umí málokdo. Také se ráno budíte a všechno vás bolí? Aplikace Sleep Cycle vám řekne nejen to, jak kvalitní váš spánek byl, ale i to, co udělat, aby byl ještě lepší.

icon
Sleep Cycle alarm clockSleep Cycle ABHealth & FitnessZdarmaStáhnout

 

Yoga.com

Aplikace Yoga.com vás naučí na 300 póz a dýchacích cvičení, které jistě při praktikování jógy často využijete. Abyste je ale praktikovali správně, najdete v aplikaci i HD videa všech demonstrovaných pozic. K tomu zde na vás čeká 45 cvičebních plánu, ze kterých si vybere určitě každý – začátečník, pokročilý, ale i samotný guru.

Item not available.
iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.