Aplikace Poradna Pro iOS

Jak naskenovat dokument v aplikaci Poznámky v systému iOS 11

iOS 10 Poznámky
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple vylepšuje jeho nativní aplikaci Poznámky každým rokem. Se systémem iOS 11 navíc přijde možnost skenování dokumentů.

Mnozí tuto novou funkci mohou již testovat v uvolněných beta verzích systému a to ať už se jedná o registrované vývojáře nebo širokou veřejnost, která o tuto možnost požádala. Ostrá verze nejnovějšího mobilního operačního systému Applu by pak měla mezi všechny uživatele přijít na podzim tohoto roku.

I když samozřejmě záleží na tom, jak Apple funkci skenování ve svých Poznámkách ještě doladí, jistě to bude nepříjemné pro vývojáře mnohých aplikací třetích stran. V App Storu totiž najdete opravdu veliké množství titulů, které na skenování dokumentů přímo cílí. Mezi ty nejlepší jistě patří Scanbot, nebo Fotoskener od Googlu.

 

Jak naskenovat dokument v aplikaci Poznámky v systému iOS 11:

  1. Otevřete novou nebo existující poznámku
  2. Stiskněte symbol „+“
  3. Umístěte dokument tak, abyste jej celý viděli na displeji vašeho zařízení. Čím blíže bude, tím lépe
  4. Stiskněte spoušť fotoaparátu (použít můžete i přisvětlení diodou)
  5. Pokud je to třeba, ručně vyberte rohy naskenovaného dokumentu tažením, čímž jej přesně oříznete
  6. Pak už jen stačí dokument uložit. Můžete ale pokračovat ve skenování dalších listů a uložit vše jako jeden dokument až následně

sken

Funkce funguje korektně a to při všech formátech dokumentu. Pro skenování obsáhlých dokumentů je ale pořád jednoduší a praktičtější využít klasický skener. Aplikace totiž někdy nerozpozná správné ohraničení, čímž se zdržujete jeho upřesněním.

sken

Po naskenování dokumentu jej můžete ještě editovat. Hlavně mu můžete přidat některý z filtrů. S barevným bude vypadat jako fotografie, černobílý pak bude mít vzhled jako opravdu naskenovaný dokument.

sken

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.