Aplikace Poradna Pro iOS

Poradna: Jak zjistit nepodporované aplikace v iOS 12 a ušetřit místo jejich smazáním?

Adam Kos
Autor: Adam Kos

V září Apple vydal operační systém iOS 12 široké veřejnosti. Pokud jej již máte nainstalovaný, možná vám nejdou spustit některé nepodporované aplikace. Jak zjistit, které to jsou a ušetřit tak místo jejich smazáním?

Apple každý rok vydává novou verzi jeho operačního systému iOS. Tu s pořadovým číslem 12 představil na červnové konferenci vývojářů WWDC 2018. Jejími hlavními novinkami jsou aplikace Měření, Zkratky pro Siri, dále mohou majitelé telefonů s přídomkem „X“ za pomoci TrueDepth kamery vytvářet tzv. Memoji, rozšířená realita umožňuje použití více zařízení naráz, přibyla funkce Čas u obrazovky, byla vylepšena práce s notifikacemi, stejně jako se novým kouskům naučil i režim Nerušit.

LifeHacker #21: WWDC 2018 – naše postřehy

iOS 12 je dostupný od iPhonu 5s, iPadu mini 2 a iPadu Air. Rozeběhnete jej tak i na pět let starém zařízení. A právě to je hlavní předností nového systému. Takto „vysloužilým“ zařízením totiž přidává nejen na životnosti, ale i rychlosti. Díky jeho optimalizaci tak tato zařízení zrychluje a přináší jim o poznání lepší komfort při jejich používání.

Jak zjistím nepodporované aplikace v iOS?

Přicházejí s ním však i komplikace pro vývojáře, kteří mu musí odladit jeho mobilní aplikace a hry. Pro iOS 12 to tak palčivý problém, jako v o rok mladším předchůdci, není. Pokud ale i tak nezareagují včas, jejich titul může být nefunkční a iPhone, iPad ani iPod touch vám takovou aplikaci jednoduše nedovolí spustit.

Znamená to jediné – aplikace je k ničemu a ve vašem zařízení tak jen zabírá zbytečný prostor, který můžete využít pro jiné tituly, pro další vaše fotografie či videozáznamy, nebo jakákoli jiná data.

 

Jak zjistit nepodporované aplikace 

Chcete-li tedy ve vašem iOS zařízení ušetřit nějaký ten prostor pro další data, zvolte Nastavení, vyberte Obecné a následně Informace. Nenechte se zmást záložkou Úložiště: iPhone. V ní sice naleznete všechny nainstalované tituly, ale už vám zde systém nijak neřekne, který je podporovaný a který ne.

V záložce Informace si rozklikněte nabídku Aplikace. Zde se tedy dozvíte, které aplikace a hry máte ve svém zařízení zcela zbytečně, protože v něm nefungují. Přítomná informace vás nabádá, abyste titul aktualizovali. Když ale není aktualizace v App Store dostupná, jakože pravděpodobně není, s klidným srdcem můžete titul smazat.

 

Jak smazat nepodporované aplikace

Bohužel Apple už nemyslí na to, že byste odtud mohli chtít nepodporované aplikace rovnou smazat. Při kliknutí na daný titul se jen dozvíte informaci o aktualizaci, při rozkliknutí šipky jste pak přesměrováni do App Store. Jedinou možností tak je, najít titul na ploše zařízení, dlouze na něm podržet prst a zvolit ikonu křížku.

Další dotazy do poradny můžete pokládat přes tento formulář

Vaše jméno

Vaše mailová adresa (povinné)

Vaše zpráva

Zdroj: Apple.cz

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.