Poradna

Poradna: Co dělat, když k iOS zařízení nemůžete připojit Bluetooth doplněk?

AirPods
Adam Kos
Autor: Adam Kos

K vašemu iOS zařízení můžete připojit četné Bluetooth doplňky, které s ním komunikují bezdrátově. Co ale dělat, když se doplněk nespáruje nebo nepřipojí?

K iOS zařízení, mezi které patří telefony iPhone, tablety iPad a multimediální přehrávače iPod touch, můžete pomocí technologie Bluetooth připojit četné doplňky. Mohou to být nejen bezdrátové klávesnice, ale i sluchátka, reproduktory, nebo třeba lokalizační čipy.

K mému iPhonu nejde připojit žádné Bluetooth zařízení, co mám dělat?

 

Postup, jak spárovat Bluetooth doplněk a iOS zařízení:

Na iOS zařízení přejděte do Nastavení, zvolte nabídku Bluetooth a zapněte Bluetooth. Neopouštějte tuto obrazovku, dokud spárování doplňku nedokončíte.

Přepněte doplněk do režimu zjišťování a počkejte, dokud se na iOS zařízení neobjeví. Pokud ho nevidíte nebo pokud si nejste jistí, jak doplněk nastavit jako zjistitelný, projděte si manuál k doplňku (případně kontaktujte výrobce).

Až se na obrazovce objeví název doplňku, klepnete na něj. Tím párování dokončíte. Možná budete muset zadat PIN nebo přístupový kód. Jestli PIN nebo kód neznáte, podívejte se do dokumentace k doplňku.

iOS zařízení

Některá zařízení, např. AirPody, se připojují ještě jednodušeji. Pokud je nastavujete poprvé, přejděte na plochu, otevřete nabíjecí pouzdro s AirPody uvnitř a podržte ho vedle iOS zařízení. Na něm se okamžitě zobrazí nastavovací animace. Posléze stačí zvolit Připojit a následně Hotovo.

Jak v iOS 11 nastavit sluchátka AirPods a jak na nich využít Siri

 

Postup, co dělat, když Bluetooth doplněk spárovat nejde:

  • Na iOS zařízení přejděte do Nastavení, zvolte Bluetooth a zapněte Bluetooth. Pokud vám Bluetooth nejde zapnout nebo se zobrazuje otáčející se ozubené kolo, iPhone, iPad nebo iPod touch restartujte. Pak zkuste párování a připojení provést znova.
  • Bluetooth a iOS zařízení musí být blízko sebe.
  • Bluetooth doplněk vypněte a zase zapněte.
  • Zkontrolujte, jestli je Bluetooth doplněk zapnutý a plně nabitý nebo připojený ke zdroji napájení. Pokud je doplněk napájený bateriemi, zkontrolujte, jestli není potřeba je vyměnit.
  • Pokud jste už Bluetooth doplněk měli ke svému iOS zařízení někdy připojený, zrušte jeho spárování, uveďte ho znova do režimu zjišťování a zkuste ho spárovat a připojit znova.
  • Jde-li doplněk spárovat s jinými zařízeními, ale s vaším iOS zařízením ne, zrušte spárování doplňku s ostatními zařízeními. Potom ho zkuste s iOS zařízením spárovat znovu.

Jestliže Bluetooth nejde zapnout, nebo je tato volba zašedlá, zařízení se nemůže připojit k žádnému Bluetooth doplňku a jste si jistí, že je doplněk s vaším iOS zařízením kompatibilní, nezbývá, než kontaktovat podporu Apple .

Další dotazy do poradny můžete pokládat přes tento formulář

Vaše jméno

Vaše mailová adresa (povinné)

Vaše zpráva

 

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.