iDrby

První epizoda Planet of the Apps bude odvysílána ve čtvrtek ráno

apps
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Po opravdu dlouhém čekání uvede Apple jeho pořad zaměřený na aplikace Planet of the Apps. První epizoda bude streamována zdarma.

Velice očekávaný debut televizní show bude v našem časovém pásmu odvysílán ve čtvrtek 8. června v 6 hodin ráno. Jedná se o první díl z deseti. Dočkáme se ho tedy po čtyřech měsících, kdy Eddy Cue uvedl trailer k samotné show, která měla být spuštěna na jaře tohoto roku.

První epizodu budou moci diváci shlédnout skrze iTunes nebo na stránkách show. Další epizody budou následovat každý týden v ten samý čas (v USA se jedná o devátou hodinu večerní). Ty už však budou dostupné jen předplatitelům služby Apple Music.

apps

 

Hvězdy a zábava zaručeny

Pořad si vzal námět ze série Shark Tank, ve které nezávislí vývojáři z celého světa prezentovali své nápady, které by rádi v některé z aplikací zrealizovali. Zde k tomu dostanou i své mentory, kterými budou Jessica Alba, Will.i.am, Gwyneth Paltrow nebo Gary Vaynerchuck. Přítomný bude i Zane Lowe, který dělá DJ pro Apple Music.

Každý vývojář bude muset svému mentorovi předvést jeho nápad během jízdy po eskalátoru, která však trvá jen 60 sekund. Mentoři pak na základě všech informací nabitých během této minuty nápad přijmou, nebo odmítnou. Pokud přejdou k první variantě, stráví s vývojářem nějaký následný čas na rozvedení jeho myšlenky. Celkový vítěz může dostat až 10 milionů dolarů na kompletní realizaci své aplikace.

Aplikace ale budou vznikat průběžně a i v jejich zárodku si je všichni diváci budou moci stáhnout a sami je testovat. Jedná se tedy o jakousi reality show, jejíž rozuzlení se dozvíme až s posledním dílem. Na iTunes a Apple.com už jede na Planet of the Apps čilá kampaň. Předpremiéra pilotního dílu proběhla i na vývojářské konferenci WWDC 2017.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.