iDrby

Pinterest představil nové funkce, hlavním tahákem bude rozšířená realita Lens

aplikace
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Pinterest se řadí mezi největší sociální sítě, protože už má přes sto milionů aktivních uživatelů (z toho 85 % tvoří ženy). Nyní jeho aplikace rozšiřuje svou funkčnost.

Pinterest nabízí svým uživatelům vytvářet tematické kolekce obrázků či fotografií, které najdou online, nebo je nahrají z vlastního počítače či chytrého telefonu a to zdarma. Jedná se tedy o službu, jež umožňuje online bookmarking (záložkování) obrázků.

Takto vytvořené kolekce (či nástěnky) mohou ostatní uživatelé procházet a jednotlivé obrázky z nich komentovat, označovat tlačítkem „Like“ nebo si je rovnou přidat do své vlastní online nástěnky. Všichni uživatelé spolu také mohou komunikovat a vytvářet obsah společně.

 

Lens jako rozšířená realita

Funkce zvaná Lens je zatím v beta testování, takže ji ve své aplikaci ještě nenajdete. Na to, co ale bude umět, se můžete těšit už teď. Díky Lens totiž budete moci svým telefonem namířit na nějaký objekt a aplikace vám na základě toho, co vidí, začne nabízet stejný nebo co nejvíc podobný obsah.

Bude umět také nabídnout, jaký doplněk se k danému oblečení hodí, nebo naopak nabídne nějaký recept, pokud budete snímat třeba brokolici. Vývojáři zatím pracují na rozšíření databáze, aby se nestalo, že aplikace nějaký objekt nerozezná.

 

Instantní nápady

Funkce Lens není jedinou novinkou, kterou Pinterest představil. Instant Ideas je funkce, která vám předkládá podobný obsah k tomu, co si připnete na svou nástěnku. Tato funkce se bude učit, jak s ní pracujete, aby vám časem nabídla maximálně relevantní obsah.

Poslední novinkou aplikace bude provázanost s danými obchody. Rovnou si tak to, co uvidíte, budete moci koupit, aniž byste byli kamkoli přesměrováváni. Toto vylepšení ale cílí hlavně na americký trh. Všech novinek bychom se měli dočkat během několika málo týdnu, přičemž všechny tři funkce budou dostupné v aplikaci pro operační systémy iOS a Android i na webu.

icon
Pinterest: Lifestyle IdeasPinterest, Inc.Social NetworkingZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.