Aplikace

Pinterest rozšiřuje jeho funkci Lens. Nově umí identifikovat recepty

Pinterest
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Pinterest spustil jeho funkci Lens letos v únoru. Nyní tato sociální síť rozšiřuje své možnosti a nově vám umí zjistit třeba i recept vyfotografovaného jídla.

Pinterest se řadí mezi největší sociální sítě, protože už ho používá přes sto milionů aktivních uživatelů (z toho 85 % tvoří ženy). Těm nabízí vytváření tematických kolekcí obrázků či fotografií, které najdou online, nebo je nahrají z vlastního počítače či chytrého telefonu a to zdarma. Jedná se tedy o službu, jež umožňuje online bookmarking (záložkování) obrázků.

 

Kdo hledá, najde

Funkce zvaná Lens je zatím v beta testování, čímž mnohé vybízí k jejímu zkoušení. Od podnětů uživatelů ji pak následně vývojáři titulu zdokonalují. Díky této funkci můžete svým telefonem namířit na nějaký objekt a aplikace vám na základě toho, co vidí, začne nabízet stejný, nebo co nejvíc podobný, obsah. Nově také umí zjistit, z jakých surovin se skládá vámi vyfotografovaný pokrm.

Aby těch novinek nebylo málo, vylepšení přišlo i v sekci vyhledávání. Nyní tak můžete hledat dle času, nebo zvolených ingrediencí. Protože Pinterest musí data někde hledat, uzavřel partnerství se serverem Epicurious nebo s Food Network, kteří mu poskytují i hodnocení jednotlivých pokrmů.

icon
Pinterest: Lifestyle IdeasPinterest, Inc.Social NetworkingZdarmaStáhnout
icon
EpicuriousCondeNetFood & DrinkZdarmaStáhnout
Item not available.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone 8 AirPods

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.