Aplikace

Aplikace Photomath vám pomůže s veškerými výpočty

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Matematika je zlo. Tedy alespoň pro někoho. Pokud se i vy řadíte do početného zástupu jejích odpůrců, vyzkoušejte aplikace Photomath. Třeba ji pak budete mít v malíku.

Matematika je věda zabývající se z formálního hlediska kvantitou, strukturou, prostorem a změnou. Matematika je též popisována jako disciplína, jež se zabývá vytvářením abstraktních entit a vyhledáváním zákonitých vztahů mezi nimi.

Charakteristickou vlastností matematiky je její důraz na absolutní přesnost metod a nezpochybnitelnost výsledků. Tyto vlastnosti, které matematiku odlišují od všech ostatních vědních disciplín, mají původ již v antickém Řecku. Nejstarším dochovaným příkladem tohoto přístupu je kniha řeckého matematika Euklida Základy pocházející ze 4. století př. n. l. To nás ale nezajímá. Nás zajímá, jak si ty šílenosti ulehčit.

 

Výpočet rychlostí blesku

Podvádět se nemá, proto tuto recenzi neberte jako návod na usnadnění si hodnocené práce, ale jako pomocníka, pokud potřebujete něco opravdu rychle spočítat, nebo pokud jste s rozumem v koncích a prostě nevíte jak dál. Stačí totiž titul spustit, kameru namířit na nějaký příklad a světe div se, v tu ránu máte výsledek.

Po prvotním seznámením se s ovládáním, kterým vás sama aplikace po spuštění provede, se můžete pustit do výpočtů. Na obrazovce příliš prvků není, takže se ani není kde ztratit. Nahoře se přepínáte mezi kamerou a zadáváním textu, vpravo se nachází zapnutí přisvětlující diody a vpravo pak menu.

V něm si můžete nechat zobrazit nápovědu, přehrát úvodní video nebo kontaktovat vývojáře. Důležitá nabídka zde zobrazuje, zda máte zakoupenou verzi pro, nebo jestli využíváte aplikaci v její bezplatné variantě. Najdete zde i svou historii příkladů.

Stačí Photomath spustit, kameru namířit na nějaký příklad a světe div se, v tu ránu máte výsledek.

Rámečkem na displeji telefonu pak musíte obsáhnout váš příklad. Jde s ním pohybovat, můžete jej tedy zvětšovat i zmenšovat. Jakmile se v něm zobrazí nějaká úloha, aplikace ji hned vypočítá a výsledek vám předloží.

Skvělé je, že aplikace rozeznává i psaný text, takže se nemusí jednat o strojový font k tomu, aby počítání fungovalo. Pokud ale náhodou váš rukopis někdy nepřečte, jednoduchým vstupem do příkladu si můžete chybně rozpoznané znaky upravit – k tomu slouží funkce Editovat.

Kroky vám pak ukáží, jak se příklad řešil právě krok za krokem. Díky tomu se můžete mnohému přiučit, pokud vám postup třeba není jasný. Zde se také může nacházet alternativní výsledek a to zejména, pokud počítáte se zlomky. Výsledek můžete také sdílet se svými spolužáky.

 

Pomůže a přiučí

Photomath je nesmírně užitečná aplikace, která vám nejenže ušetří práci, ale ušetří vám i nervy a může vás i mnohému přiučit. Pokud tedy jejích služeb nezneužíváte. Titul je zdarma, chcete-li jej ale využívat plnohodnotně, musíte si jej předplatit. Měsíčně vás vyjde na 0,99 €, za 6 měsíců zaplatíte 4,99 € a za rok 9,99 €. Pokud chcete aplikaci odblokovat natrvalo, bude vás to stát 29,99 €.

 Jednoduché a efektivní použití
Historie příkladů
Kroky řešení
Česká lokalizace

Drahé trvalé odblokování

icon
PhotomathPhotomath, Inc.EducationZdarmaStáhnout

Zdroj: Wikipedie

Hodnocení aplikace Photomath
  • Ovládání aplikace
  • Vzhled
  • Využití
  • Cena
4.5

Výborné

Photomath je nesmírně užitečná aplikace, která vám nejen ušetří práci, ale ušetří vám i nervy a může vás i mnohému přiučit.

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.