iDrby iPhone

Zakladatel Pebblu rozjíždí kampaň na Kickstarteru. Váš iPhone bude umět nabít AirPods

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Pokud vám vadí nosit sluchátka AirPods v pouzdře a pokud je chcete nabíjet kdykoli a kdekoli za pomoci svého iPhonu, brzy možná budete moci.

Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, která je víceméně již historií, se se svými kolegy rozhodl udělat díru do světa za pomoci krytu na telefon iPhone, který dokáže nabít vaše sluchátka AirPods. Zároveň slouží i jako jejich pouzdro, takže to originální můžete nechat s klidem doma, protože nyní vám šťáva na poslouchání oblíbené hudby už nikdy nedojde.

Pebble koupila na konci roku 2016 za 23 milionů dolarů společnost Fitbit s tím, že použije její know how k vytváření ještě lepších produktů. Značka Pebble jako výrobce nositelné elektroniky tím však zaniká, protože ji Fitbit nehodlá nijak udržovat při životě. Stále ale můžete její produkty koupit. O jejich delší funkčnost i po vypnutí serverů Pebblu by se měla starat aplikace Pebble.

 

Šťáva pro sluchátka i telefon

Příslušenství se jmenuje PodCase a kampaň, která má za cíl vybrat 300 tisíc dolarů, je teprve na začátku své cesty. Kryt má poskytnout nejen ochranu telefonu, ale obsahuje i integrovanou baterii s kapacitou 2 500 mAh. Ta může nabíjet nejen sluchátka, ale i telefon samotný. I když s ním komunikuje skrze Lightning konektor, k nabíjení krytu PodCase musíte využít USB-C rozhraní.

 

Na druhou stranu, při nabíjení skrze USB-C bude dobíjen jak kryt, tak iPhone zároveň, což by Lightning neumožnil. Po představení nových generací telefonů iPhone, ke kterému má dojít v úterý 12 září, by měl být kryt vytvořen i pro ně. Nyní jsou však k dispozici jen dvě varianty a to konkrétně pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

AirPods

Pokud bude projekt úspěšný, první majitelé, kterým kryt dorazí, by se měli dočkat krátce po začátku roku 2018. Máte-li o něho zájem, donátorské ceny začínají na částce 79 dolarů. Do volného prodeje půjde PodCase za 99 dolarů. Kampaň můžete podpořit přímo na stránkách Kickstarter.

Zdroj: 9to5mac.com, Kickstarter

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.