Aplikace Pro Apple Watch

Tip na aplikaci: Outcast – mějte podcasty přímo v Apple Watch

Outcast

Poslech podcastů je vcelku populární činností Apple uživatelů. Jestli máte Apple Watch a bezdrátová sluchátka, můžete iPhone na chvíli odložit a využít aplikaci Outcast.

Podcasty poslouchám doma před usnutím nebo v autě. V obou případech jsem si dříve musel podcast najít v telefonu v aplikaci Podcasty a spustit. Ne, že by mi to nějak vadilo, ale když využíváte i Apple Watch, mohou sloužit jako ovládání přehrávání. A proč rovnou nepřehrávat podcast z hodinek? Při jízdě autem nemusíte laborovat s telefonem a v posteli se taky bez něj obejdete. Navíc, hodinky máte u sebe pořád.

Aplikace Outcast umí to, co Apple už dávno měl nabídnout

Nevím, proč zrovna v případě aplikace Podcasty je k dispozici jen na iOS zařízení a v Apple Watch ji nenajdete. Přitom zrovna zde se využití hodinek jako přehrávače přímo nabízí. Hudbu už můžete poslouchat i bez iPhonu.

Jednoduchá aplikace Outcast dovoluje stažení podcastů do hodinek, jejich přehrávání, přidávání dalších podcastů a další volby jako jsou změna barevného schématu, rychlejší přeskakování a podobně.

Outcast

Po stažení vidíte v iPhonu jedinou obrazovku, ze které lze ručně přidat nové podcasty nebo je importovat z jiných aplikací. To je docela důležité, když využíváte přímo nativní aplikaci Podcasty od Applu. Ty lze jednoduše totiž exportovat do aplikace Outcast. Jděte do iTunes na Macu/PC a přejděte do své knihovny z podcasty. Pak stačí jen z horní nabídky vybrat Soubor – Knihovna – Exportovat playlist… Soubor se uloží ve formátu OPML. Uložte si jej třeba na iCloud a otevřete v iPhonu v aplikaci Outcast. Všechny odebírané podcasty se vám tak natáhnou do aplikace a uvidíte je i v Apple Watch.

Stačí Apple Watch a sluchátka, iPhone můžete odložit

Vše ostatní už si pak řídíte jen pomocí hodinek. Abyste mohli podcast poslouchat, je nutné jej stáhnout. V opačném případě si nic nepřehrajete. Stahování chvilku trvá a záleží na velikosti dílů. Ty jsou ale pouze zvukové, bez videa, takže se jedná většinou o pár megabytů. Jedna minuta vychází zhruba na 1 MB.

Outcast

Hledat podcasty můžete i na hodinkách. Stačí najet do příslušné kategorie a říct, co hledáte. Po rozkliknutí se zobrazí všechny díly podcastu a tlačítkem pro stažení se spustí nahrávání do Apple Watch. Když je staženo, můžete začít poslouchat. Vždy musíte mít ale připojená sluchátka nebo reproduktor, z hodinek přehrávat nelze, i když máte poslední verzi, která má zabudovaný reproduktor v sobě.

Na obrazovce přehrávání máte nejdůležitější volby a kromě velkého tlačítka pro spuštění nebo zastavení přehrávání, využijete i menší postranní pro rychlý posun vpřed nebo vzad o určitý úsek. Standardně se jedná o 15 sekund, ale v nastavení lze hodnoty změnit. Digitální korunkou se lze také posouvat. Když byste chtěli regulovat hlasitost, musíte tak učinit na sluchátkách nebo v aplikace Právě hraji na Apple Watch.

Outcast

Jde nastavit i stahování jen v případě, kdy je iPhone na Wi-Fi nebo rychlost přehrávání. Aplikace Outcast je šikovná volba pro všechny, kteří nechtějí stále hledat iPhone, když si chtějí poslechnout díl svého oblíbeného podcastu a doslova tak mají vše hned po ruce. Aplikace je k dispozici na App Store za cenu 25 Kč.

icon
Outcast for WatchCrunchy Bagel Pty LtdNewsZdarmaStáhnout
Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)