Apple TV iDrby

Jak udělat otisk obrazovky Apple TV 4. generace?

screenshot, screenshot Apple TV
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Ať už se chcete pochlubit dosaženým skóre v nějaké hře, nebo k tomu máte jakýkoli jiný důvod, někdy prostě na Apple TV potřebujete udělat otisk obrazovky. Jak na to?

Samozřejmě je jednou z variant vzít svůj telefon nebo tablet a obrazovku vyfotit pomocí vestavné kamery. To ale přes snímek budou rušivé pruhy, díky obnovovací frekvenci obrazovky. Čtvrtá generace Apple TV obsahuje integrovaný USB-C port, který slouží k propojení s počítačem, a právě v tento moment jej použijete, i pokud chcete udělat nějaký screenshot.

4. generace

Pokud tedy na své Apple TV chcete řezat jeden snímek za druhým, má to jen tu potíž, že k tomu právě kabel standardu USB-C potřebujete. Pokud vlastníte nové MacBooky nebo MacBooky Pro, nebude to pro vás problém, pokud máte nějaký starší stroj, tak do kabelu musíte zainvestovat. Oboustranný USB-C kabel stojí cca 580 Kč, USB-C/USB-A kabel vás pak bude stát kolem pětistovky.

Po propojení televize s počítačem musíte spustit program Xcode nebo QuickTime. První řečený je pro tuto akci optimálnější, avšak získáte jej pouze, pokud jste registrovaný vývojář. Tento krok je však velice jednoduchý splnit, stačí navštívit tyto stránky a poté si Xcode nainstalovat do svého počítače.

 

Postup v aplikaci Xcode

V programu Xcode zvolte záložku Window (okno) a vyberte Device (zařízení).

Xcode

Až se vám vaše Apple TV 4. generace zobrazí, stačí ji vybrat kliknutím. V pravém okně pak uvidíte informace o produktu a nabídku Také Screenshot (pořídit otisk obrazovky).

Xcode

Aplikace bohužel neukazuje živý náhled na obrazovku. Pokaždé ale, kdy na nabídku kliknete, uslyšíte zvuk fotoaparátu vycházející z vašeho počítače Mac a otisk obrazovky se vám uloží na plochu.

 

Postup v aplikaci QuickTime

Pokud je vám milejší používat aplikaci QuickTime, kterou máte v Macu nainstalovanou se systémem, musíte se spokojit s trochu krkolomnějším postupem (ale zase se nemusíte nikde registrovat a nic instalovat). Po spuštění aplikace zvolte File (soubor), vyberte New Movie Recording (nahrávání nového videa) a zvolte zdroj videa skrze symbol, který se nachází vedle nahrávajícího tlačítka.

Zde už stačí vybrat Apple TV, jejíž obraz se vám nyní zrcadlí v aplikaci QuickTime. Ta ale nemá žádné tlačítko pro pořízení screenshotu, takže jej musíte vytvořit ručně klasickými klávesovými zkratkami – Command + Shift + 4.

Zdroj: AppleInsider.com

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.