Apple Watch iDrby iPhone

Dosáhněte v novém roce všech svých sportovních cílů s Apple Watch a telefonem iPhone

Zdraví
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Vánoční svátky byly na tělesnou váhu a fyzickou zdatnost náročné i letos. Chcete-li se ale v roce 2018 držet v kondici, Apple Watch v kombinaci s iPhonem vám mohou pomoci.

Nezáleží na tom, jak vysoké cíle máte. Jde hlavně o to, nějaké mít a být v jejich plnění důslední. Apple Watch vás díky své Aktivitě dokážou udržovat v kondici, protože svým systémem připomínek vás vždy upozorní na to, že je třeba vstát a začít se hýbat. V kombinaci s četnými aplikacemi z App Store pak můžete své cvičení povýšit ještě na vyšší úroveň.

 

Nutriční hodnoty

Dost bylo přejídání. Chcete-li shodit nějaké to kilo, chce si to hlídat, co vlastně konzumujete a samozřejmě v jaké míře. Už základní aplikace Zdraví vám umožní do ní zadávat potřebná data, abyste o nich měli potřebný přehled. Vše najdete v nabídce Výživa pod záložkou Zdravotní data. Díky informacích na obalech o složení daného jídla víte, co vám to dá. I když může být jejich zadávání do aplikace zdlouhavé, přinese vám to potřebné ovoce.

K tomuto však můžete využít i jiných aplikací. MyFitnessPal například obsahuje širokou databázi různých druhů jídel, takže je stačí jen vybrat bez nutnosti dalšího zadávání informací. Vyzkoušet můžete i aplikace Lifesum nebo LoseIt. Lifesum navíc obsahuje i množství dietních plánů, kterými vám může také pomoci k dodržování té správné životosprávy.

Apple Watch

 

Běh a cyklistika

Jste-li během nepolíbení a této aktivity využíváte pouze pro doběhnutí tramvaje nebo jiného prostředku hromadné dopravy, měli byste začít s aplikací Nike Run Club. Díky integrovanému kouči vás ten dokáže patřičně motivovat tak, abyste své denní cíle dokázali plnit opravdu každý den.

Apple Watch

Skvělými alternativami mohou být i aplikace Strava či MapMyRun, kdy vám každý nabízí různé benefity. Strava se neorientuje jen na běh, ale i cyklistiku, pokud jí dáváte přednost. MapMyRun vám pak pomůže najít nové cesty ve vašem okolí, na které byste se mohli při svých „výletech za zdravím“ podívat.

 

Silové cvičení

Potřebujete-li přetvořit tělesný tuk ve svalovou hmotu, je k tomu třeba nějakého toho cvičení. Aplikace Strong a SmartGym jsou k tomu jako dělané, protože vám dopomohou dosáhnout svých cílů tou nejoptimálnější formou.

Apple Watch

Aplikace Strong vám poskytne sledování vašeho progresu vizuální formou. Tím vás jednoznačně motivuje k tomu, abyste nadále pracovali na optimalizaci zobrazované křivky. V titulu zároveň hned vidíte, jak jste na tom byli minulý týden a jak jste na tom nyní. Díky skvělé optimalizaci obou titulů pro hodinky Apple Watch tak s sebou do posilovny nemusíte nosit svůj telefon.

 

Ostatní

Běh, potažmo cyklistika, a silové cvičení nejsou jedinými aktivitami, které vám Apple Watch umožňují sledovat. Díky watchOS 4 tak můžete měřit i chůzi na elipticalu, nebo třeba uplavané bazény, pokud mají zrovna ty vaše hodinky označení Series 3 a jsou vodotěsné.

Jste-li vyznavači zimních sportů, titul Slopes vám umožní měřit si vaše lyžařské výkony. Máte-li rádi statistiky, určitě byste neměli minout titul Workouts++. Ta vám poskytne opravdu vyčerpávající informace o vašich pohybových aktivitách.

Apple Watch

Důležité je udělat si ze cvičení každodenní rutinu a nepolevovat. Celá redakce Life Hackingu vám přeje, aby vám to po celý rok 2018 vydrželo. A přejeme to ostatně i nám samým, protože my do utužování těla jdeme také.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.