Aplikace

Nový Gmail se změnil, vypadá jinak a přináší nové funkce

Nový Gmail

Společnost Google ukázala nový Gmail. Zatím není dostupný pro všechny uživatele, ale postupně bude. Webová verze přináší přepracovaný vzhled, odložení mailů, důvěrný režim a další chytré funkce.

Úplně nový je pravý postranní panel, nabízející několik možností přizpůsobení. Budete si tak moct v bočním okně přidat Google Kalendář, Google Keep pro hesla nebo Úkoly. Také lze vše sbalit a soustředit se na jiné věci.

Prohlížení pošty společnost upravila a teď už nemusíte mail ani otevírat nebo na něj klikat pravým tlačítkem. Po přejetí myši se rovnou vpravo na řádku s mailem ukážou akce jako jsou archivace, smazání, označení nebo nově funkce snooze (odložení). Po zvolení odložení se mail schová a ukáže se až v momentě, který sami určíte. Takže pokud nechcete mail řešit hned, lze jej odsunout třeba na zítra, kdy se opět zobrazí.

Nový Gmail podporuje umělou inteligenci

Bez AI (Artificial intelligence), nebo-li umělé inteligence se dnes řada nástrojů neobejde. Gmail tak nabízí „povzbuzovací“ režim, který nabádá uživatele, aby se věnoval důležité korespondenci. V případě opaku nabídne rychlé připomenutí a návrh akce.


macOS Sierra, iOS 10.3 Nainstalujte si náhradu za Twitter i YouTube klienta na váš počítač s macOS - Aplikacím pro platformu macOS se často nedostává takové pozornosti, jako těm pro iOS, což je rozhodně škoda. Tyhle by se ...

Důvěrný režim zase využívá možnosti odesílateli nastavit časovou lhůtu, ve které může být zpráva zpřístupněna, pokud mail obsahuje citlivé informace. Pro firmy je zde i možnost zablokování přeposílání, kopírování, stahování nebo tisk konkrétních mailů, takže znemožňuje vynášet citlivá data.

Společně s přepracovaným uživatelským webovým rozhraním Google vydal i aktualizace mobilních aplikací pro Android a iOS zařízení jako je iPhone a iPad.

Zdroj: Macrumors.com

MacBook Pro

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)