iDrby iPhone

Život s iPhonem je jednodušší, říkají nové reklamy Applu

iPhone USA
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple představil microsite s názvem „Switch“, kterou cílí na uživatele operačního systému Android. Chce, aby přešli na iOS. Láká je přitom jednoduchými reklamami.

Nových reklam, které najdete na stránce apple.com/switch nebo na YouTube kanálu společnosti, je celkem pět a jsou zaměřeny na hudbu, soukromí, rychlost, fotky a skok. Jsou extrémně jednoduché a účelné. Po 16 sekund, což je délka trvání každé z nich, se totiž ani nijak nezmění jejich scéna. Sdělení, které přinášejí, je tak ještě o to jasnější.

 

Přejděte se ze „svého telefonu“ na iPhone. Je to tak jednoduché.

 

Android lídrem. Pomohou nové reklamy?

Apple se dlouhodobě snaží přetáhnout uživatele Androidu k jeho iOS. Za minulé čtvrtletí dokonce dosáhl největšího počtu tzv. switcherů. Přechod se jim snaží ulehčit i aplikací Move to iOS, kterou je možné stáhnout v obchodě Google Play.

reklamy


Android je mobilní operační systém založený na jádře Linuxu, který je dostupný jako otevřený software (open source). Je používán na smartphonech, tabletech, chytrých televizích a dalších zařízeních. Jeho vývoj vede firma Google pod hlavičkou konsorcia firem Open Handset Alliance a výrobci různých zařízení mohou Android upravovat při dodržení stanovených podmínek. Při větších změnách je nutné změnit název systému (například systémy YunOS, Fire OS nebo OxygenOS).

Systém Android má největší zastoupení na světě mezi všemi operačními systémy. Na tabletech je nejprodávanějším systémem od roku 2013 a na mobilních telefonech je dominantní podle jakéhokoliv pohledu. Ve třetím kvartálu roku 2016 měl Android 86,8% podíl na trhu prodaných chytrých mobilních telefonů. V celkových prodejích je Android od roku 2015 na prvním místě, následován systémy iOS a Windows.

Zdroj: Wikipedie


Mobilní operační systém Android od Googlu je dle počtu aktivních zařízení nejrozšířenějším na světě. Jasným lídrem v distribuci produktů s tímto systémem je jihokorejská společnost Samsung, kterou následují čínské značky Huawei, Oppo, nebo třeba Xiaomi, které poslední dobou raketově roste.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.