iDrby

Vstup do metra v New Yorku se proměnil ve falešný Apple Store

Apple Store
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Jednalo se o vtip, který byl dotažený až do konce. Falešný Apple Store obsahoval nejen logo, zaměstnance v tričkách ale i frontu lidí čekající na iPhone X.

Díky designovému provedení výtahu do metra, které může vzdáleně připomínat ikonickou skleněnou kostku u vstupu do newyorkského Apple Storu, falešný obchod mnohé zmátl. Ten improvizační skupina Improv Everywhere’s vytvořila na východním rohu křižovatky 23. ulice a Park Avenue na Manhattanu.

New York

Je fakt, že své na tom nesli i falešní zaměstnanci v modrých tričkách s logem společnosti, kteří ochotně povzbuzovali každého, kdo do výtahu nastoupil nebo z něho vystupoval, stejně jako fronta zhruba padesáti lidí čekajících na spuštění prodeje nového iPhonu X.

Všechno budilo velký rozruch a dotazujícím se kolemjdoucím bylo odpovězeno, že se ve stanici metra otevřel nový Apple Store. Mnozí tomu faktu mohli věřit i díky tomu, že skutečný Apple Store, který sídlí na nedaleké 5. Avenue, je aktuálně uzavřený kvůli své rekonstrukci.

New York

Falešní zaměstnanci dokonce přemlouvali lidi, ať se zařadí do fronty. Aby ale zbytečně nemarnili jejich čas, po chvíli jim sdělili, že čekají zcela marně. Celý dojem umocňovalo i to, že dole nastoupivší nahoře vystupovali s bílými igelitovými taškami a radovali se z potlesku všech přítomných. Prostě zde panovala stejná atmosféra, jako při skutečném zahájení prodeje nových Apple produktů.

Aby vše bylo dotaženo k dokonalosti, byly přítomny i televizní štáby poskytující různé rozhovory. Celý nápad vzešel z diskuze na Redditu a hlavními jeho strůjci byli Josh Berger, Deanna Director a Maggie McClurken. Celou akci pak režíroval Charlie Todd.

 

Hlavní ulice v centru Manhattanu

Fifth Avenue je hlavní ulice v centru Manhattanu v New Yorku. Táhne se od jižního konce Manhattanu do jeho severního konce a kvůli výhledu na park a historickým objektům v okolí je symbolem bohatství New Yorku. Mezi 34. a 59. ulicí je také nejdražší obchodní zónou na světě.

Na této ulici se nachází mnoho známých objektů, jako například New York Public Library, katedrála svatého Patrika, Rockefeller Center, Central Park a Guggenheimovo muzeum. Je zde také spousta obchodů, je to nejznámější a nejdražší ulice v New Yorku a patří k nejdražším a nejznámějším i na světě. Jsou zde obchody jako Gucci, Armani, Vuitton, Lacoste, NIKETOWN, H&M a spousty dalších.

Zdroj: Macrumors.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.