Poradna

Neutrogena Skin Scanner je iPhone příslušenství, které změří kondici vaší pleti

neutrogena
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Na právě probíhající konferenci CES, která se koná v Las Vegas, představila společnost Neutrogena opravdu nevšední příslušenství pro iPhone.

Její Skin Scanner totiž umí změřit kondici vaší pleti a dle naměřených hodnot vám doporučit, kterou kosmetiku byste měli používat. To samozřejmě z nabídky společnosti Neutrogena, i když bylo zároveň řečeno, že aplikace bude poskytovat teké nabídku společnosti Johnson & Johnson’s a dalších. Není však známo kdy. Senzor obsahuje na 30 objektivů a 12 LED, přičemž nechybí ani speciální čidlo. Všechny naměřené výsledky pak můžete shlédnout v aplikaci Skin360.

 

To má za následek, že vidíte změny své pokožky s postupem času, ať už nějakou kosmetiku používáte, nebo ne. V souvislosti s tou používanou pak zjistíte, jak vám prospívá. Aplikace spolu se senzorem umí porovnávat velikosti pórů, vrásek i míru vysušení pokožky. Tu pak může porovnávat s ostatními uživateli stejné věkové skupiny.

 

Odhalí i nemoci

Skin Scanner má však přidanou hodnotu i v tom, že dokáže včas detekovat přítomnost melanomu, nebo jiného onemocnění pokožky. Toto zařízení však zatím nemá licenci Amerického úřadu pro potraviny a léčiva, takže se nedá považovat za skutečný lékařský nástroj. Ostatně to nelze říci ani o Apple Watch, které se získání udělení snaží prosadit. Bohužel se na něho čeká až dva roky.

Neutrogena

Na snímku s produktem je ukázán model telefonu iPhone 7 Plus. Jaké další modely budou podporovány zatím není zcela jasné. Jsou zde ale náznaky, že se dočká i iPhone X a iPhone SE. Cena tohoto příslušenství by měla být 50 dolarů a první objednávky by měly být ke svým zákazníkům expedovány v létě roku 2018.

Podobné zařízení na trhu ještě není a je rozhodně dobře, že s ním někdo přišel. To, že se jedná o velkou značku je také přínosné, protože je zde jasná podpora i farmaceutickými společnostmi, pokud jim tedy Neutrogena otevře svou aplikaci. I když se (zatím) nejedná o certifikovanou pomůcku, mnohým může vyřešit jejich problémy s pletí.

Zdroj: AppleInsider.com

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.