Aplikace

Nejoblíbenější aplikace a hry z českého obchodu App Store

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple už v  českém obchodě App Store uvádí měnu v korunách. Proto také vybral tyto tituly, které jsou opravdu zajímavou směsicí žánrů.

Ať už rádi sledujete streamovaná videa (Netflix), hledáte lahodné recepty (Jamie Oliver’s Ultimate Recipes), prozkoumáváte noční oblohu (Star Walk 2), učíte se mluvit cizími jazyky (Kids learn languages), nebo jen relaxujete nad nějakou hrou, je zde pro vás kolekce „Czech Republic’s favourite apps & games“ z App Store, kterou pro nás všechny sestavil sám Apple.

hry a aplikace

 

Oblíbené aplikace:

 

Netflix

Stanice Netflix vysílá populární televizní show a různorodé seriály, které byly i oceněni na letošním udílení výročních cen EMMY AWARDS. Sice nejvíce trofejí posbíralo HBO s Hry o trůny, i tak ale Netflix neodešel s prázdnou. Díky této aplikaci můžete oblíbené seriály sledovat i na platformě iOS.

icon
NetflixNetflix, Inc.EntertainmentZdarmaStáhnout

 

Procreate Pocket

Titul Procreate Pocket se zaměřuje na kreslení. Umí rozpoznávat sílu tlaku prstu či stylusu, podle čehož udělá buď tenkou, nebo tlustou čáru. Na výběr je několik druhů štětců a množství úžasných efektů.

icon
ProcreateSavage Interactive Pty LtdEntertainment249,00 KčStáhnout

 

LOOPIMAL

I ti nejmenší z nejmenších nejsou dost malí na to, aby si nemohli hrát se zvuky a nezkoušeli je nějak kombinovat. LOOPIMAL je určen právě jim, aby rozvíjel jejich kreativitu a zároveň je bavil.

icon
LOOPIMAL by YATATOYYATATOY OyEducation99,00 KčStáhnout

 

Star Walk 2

Spát pod širákem je fajn, pokud to není poblíž hlavního nádraží. Kde je jaké souhvězdí a jak vlastně celé vypadá? Se Star Walk 2 okouzlíte nejednu romantickou duši.

icon
Star Walk 2 - Night Sky MapVito Technology Inc.Education79,00 KčStáhnout

 

iTranslate Voice

Dokážete si představit, že svému telefonu řeknete nějaký text danou řečí a on jej přeloží a přehraje v řeči jiné? A k tomu všemu vaším hlasem? Tak přesně takto funguje aplikace iTranslate Voice, která podporuje celých 42 jazyků.

icon
iTranslate VoiceiTranslate GmbHReferenceZdarmaStáhnout

 

Jamie Oliver’s Ultimate Recipes

Jamie Oliver je britský kuchař, který proslul svojí televizní show, jež byla vysílána i u nás. Jeho recepty jsou kvalitní, prověřené, oblíbené, rychlé i snadné. Mimo nich však aplikace poskytuje i tipy a triky, které se vám v kuchyni jistě hodí. K tomu si přímo v titulu můžete vytvořit i nákupní seznam toho, co na tuto chutnou baštu potřebujete nakoupit.

icon
Jamie's Ultimate RecipesZolmoFood & Drink179,00 KčStáhnout

 

Runtastic PRO

Zůstaňte v pohybu s aplikací Runtastic. Titul umí měřit množství aktivit, o kterých vám pak dá velice podrobné informace. Nemusíte přitom jen běhat, nebo se potit v posilovně. Stačí vyrazit do přírody, i byť jen na krátkou procházku. Začínat se má pomalu, a nejdůležitější je nepřepálit start, tak na to myslete.

icon
Runtastic Running Tracker PROruntasticHealth & Fitness99,00 KčStáhnout

 

Lake

Potřebujete se odreagovat? Vyzkoušejte tyto omalovánky pro dospělé. Poskytnou vám mnoho vzorů k vyjádření vašich emocí i pocitů, k ukázání vaší preciznosti, a také netrpělivosti. Navíc vám v této aplikaci oproti reálným omalovánkám nikdy nedojdou pastelky.

icon
Lake: Colouring BooksLake d.o.o.LifestyleZdarmaStáhnout

 

Kids learn languages

Chcete, aby se vaše děti naučili cizí jazyk poutavou a hravou formou? Pokud ano, spusťte jim aplikaci Kids learn languages, která nabízí databázi 33 světových jazyků. Každý den na ně navíc bude v aplikaci čekat nová lekce, která je zase naučí něco nového.

icon
Kids learn languages: fun learning games by MondlyATi Studios A.P.P.S. SRLEducationZdarmaStáhnout

 

Oblíbené hry:

 

Minecraft: Pocket Edition

Tato herní legenda samozřejmě nesmí chybět ani na mobilní platformě. Zde s podtitulem Pocket Edition je plně odladěna dotykovým displejům telefonu i tabletů.

icon
MinecraftMojang ABGames179,00 KčStáhnout

 

Clash Royale

Clash Royale je multiplayerová hra od vývojářského studia Supercell, ve které hrajete proti ostatním hráčům s kartami, jež během celého klání postupně vylepšujete a pořizujete si nové. Úkolem je zničit nepřátelské věže, a samozřejmě bránit ty své. Postupem ve hře získáváte nové schopnosti, kouzla, vojáky a mnoho dalšího.

icon
Clash RoyaleSupercell OyGamesZdarmaStáhnout

 

Pokémon GO

Za tři týdny své existence v App Store, překročila hra 100 miliónů stažení. Každý den svým vývojářům vydělala 10 miliónů dolarů, a to i když je titul ke stažení zdarma. Pokémon GO byl bezesporu fenoménem loňského roku, který přímo i nepřímo ovlivňoval životy miliónů pozemšťanů a nejednoho mimozemšťana. Daří se mu však i dnes, protože na něho vyházejí bezplatné aktualizace s novým obsahem.

icon
Pokémon GONiantic, Inc.GamesZdarmaStáhnout

 

Injustice 2

Bůh nás ochraňuj. Superman s Lexem Luthorem, Batman s Jokerem, a také s Kočičí ženou, pan Zelená lucerna a další a další alegorické vozy na nás útočí z tohoto titulu, ve kterém jen mlátíte, mlátíte a mlátíte, dokud všechny nerozmlátíte. Koncept to byl ale úspěšný, protože ho obšlehl i desátý MORTAL KOMBAT. To vše nyní v hezčím, lepším a propracovanějším podání.

 

Super Mario Run

To, že Super Mario hernímu průmyslu hodně pomohl, se rozporovat rozhodně nedá. Také proto se stal takovou legendou, jakou je. Princip titulu Super Mario Run je extrémně jednoduchý – v daném čase musíte doběhnout do cíle a cestou posbírat co nejvíce peněz. Mario přitom běží sám, překážky zdolává sám, nepřátele přelézá sám a vy jen určujete, kdy má skočit, popřípadě kdy má hodně skočit.

icon
Super Mario RunNintendo Co., Ltd.GamesZdarmaStáhnout

 

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga je legenda svého spoj 3 řánru. Vaším úkolem není nic jiného, než jen spojovat stejná cukrátka, aby postupně mizela a uvolňovala prostor jiným. Hodně tak záleží na správné kombinaci, protože jsou zde pro vás připraveny i náročné herní módy.

icon
Candy Crush SagaKing.com LimitedGamesZdarmaStáhnout

 

TRANSFORMERS: Forged to Fight

Autoboti, Decepticoni, Predaconi i Maximalové svedou mezi sebou boj v této mlátičce, ve které to plechy jen řinčí. Zkuste nasbírat co nejvíce hrdinů z universa, a vyzvěte na virtuální souboj i své přátele.

icon
TRANSFORMERS: Forged to FightKabam Inc.GamesZdarmaStáhnout

 

CSR Racing 2

Znáte styl závodění, kterému se říká drag? Pokud ne, nevadí, princip není nijak složitý. Stačí udržet volat při rovné jízdě a zařadit další rychlostní stupeň v ten pravý čas. Pokud protnete cílovou pásku jako první, vyhráváte. Tohoto si zde užijete opravdu hodně, protože CSR Racing 2 je jen o tom a o tunění vaší káry.

 

MARVEL Contest of Champions

Připravte se na epický boj hrdinů společnosti MARVEL. Sestavte si svůj vlastní tým vysněných charakterů a bijte se s ním za svobodu světa. Nic víc, nic míň.

icon
MARVEL Contest of ChampionsKabam Inc.GamesZdarmaStáhnout

 

Fire Emblem Heroes

Fire Emblem Heroes je parádní tahová strategie, která je sice snadná na ovládání, ale zároveň vám umí pořádně promazat mozkové závity. Navíc v ní panuje nezaměnitelná anime grafika. Žánrem je hra tahovou strategií s prvky RPG. Na začátku si zvolíte svůj tým a s ním procházíte jednotlivé příběhy. Na každou úroveň si můžete svůj tým přeskládat dle libosti. Má to háček jen v tom, že musí být na patřičné úrovni, aby se mohli s protivníky utkat. Pokud tomu tak není, musíte s nimi nejdříve projít již odehrané úrovně, aby se patřičně „naboostovali“, nebo si je vylepšit za herní peníze.

icon
Fire Emblem HeroesNintendo Co., Ltd.GamesZdarmaStáhnout

 

FIFA Mobile Football

Která je ta nejlepší fotbalová hra na platformě iOS? Verdikt jednoznačný nebude, protože opravdu dobrých titulů je více. FIFA mezi ně ale rozhodně patří, takže pokud si chcete opravdu dobře virtuálně začutat, s klidným srdcem můžete nejnovější FIFU vyzkoušet.

icon
FIFA FootballEA Swiss SarlGamesZdarmaStáhnout

 

8 Ball Pool

I když byl kulečník jednou z prvních her, která na platformě iOS byla dostupná, od té doby těch kvalitních příliš nevzniklo. Jste-li milovníkem kulečníku, 8 Ball Pool vás bude jistě bavit.

icon
8 Ball Pool™Miniclip SAGamesZdarmaStáhnout

 

Hearthstone

Hearthstone je online tahová karetní hra, vyvedená v tuze líbivém kabátku, a zároveň nejvýdělečnější z dílen Blizzardu, ve které se objevují hrdinové ze světa Warcraft – proto má hra také podtitul Heroes of Warcraft. Hra je freemium modelu, je tedy dostupná zdarma, ale platíte v ní za balíčky s kartami a rozšiřující příběhové expanze.

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.