Aplikace

Podívejte se, jaké jsou ty nejlepší hry pro Apple TV 4K

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple TV 4K není jen zařízení k přehrávání filmů a televizních pořadů, ale i herní konzole, která vám dokáže poskytnout opravdu věrohodný herní zážitek.

Na Apple TV 4K si můžete pouštět filmy a seriály ve fantastické kvalitě 4K HDR, streamovat živé sportovní přenosy i zpravodajství a sledovat pořady z aplikací jako Netflix. Zároveň na ní ale můžete hrát skvělé hry. Podívejte se na ty nejlepší, které jsou na tuto platformu dostupné zdarma.

Žebříček patnácti titulu sestavili redaktoři webu AppleInsider, přičemž všechny hry jsou známé i z platformy iOS. Žánrově jsou pak značně rozdílné. Najdete zde závody, střílečky, endless runnery ale i fotbal.

 

Výběr těch nejlepších her pro Apple TV 4K podle webu AppleInsider.com:

 

Asphalt 8: Airborne

V Asphaltu se mnohdy vyplatí zatáčku projet spíše o svodidla, než do ní zběsile brzdit. Stejně tak je vhodné projíždět veškerými zábranami, a rozhodně vyhledávat i různě poschovávané skokánky, na kterých lze vytvářet rozličné akrobatické kousky. Kašlete-li na realitu a chcete adrenalin, je pro vás série Asphalt jedna z nejlepších mobilních her.

 

Modern Combat 5

V Modern Combat 5 plníte úkoly, střílíte a sbíráte hvězdy za úspěšné plnění. Vstupte do světa na pokraji anarchie a vystřílejte si cestu ze zoufalé situace. Nebo vytvořte tým, přidejte své přátele a vyzkoušejte své individuální i týmové dovednosti proti ostatním týmům.

 

Rayman Adventures

Vydejte se na cestu plnou úžasného dobrodružství. Kouzelný les má problém, starověká vejce, která udržují posvátný strom, byla ukradena a rozptýlena po celém širém světě – od středověkých hradů až po mýtické lokace. Rayman, váš nebojácný dobrodruh a jeho vikingský společník Barbara, vyrazili tato vejce zvaná Incrediballs hledat, aby zachránili, co se ještě dá.

 

Dungeon Hunter 5

Po zastavení invaze démona v království Valenthia zůstane svět roztříštěn a rozpadající se až k samému jádru. I když se snažíte vše obnovit, věci už nebudou takové jako dřív. Pozvěte své přátelé nebo jiné hráče jako spojence, kteří vám pomohou na vaší cestě za pomstou.

 

Hungry Shark World

Ujměte se kontroly nad opravdu hodně hladovým žralokem a žerte cokoli, co vám přijde do cesty. Jak budete v krmení sebe samého úspěšní, tak dlouho hra potrvá.

 

Crossy Road

Jste-li klidné povahy, směle do toho. Pokud vás ale něco vytočí natolik, že byste čímkoli mlátili o cokoli, dejte ruce od této hry dále. Že nevíte, co vás na tomto „mírumilovném“ titulu může natolik rozzlobit? Kupodivu je toho dost, ale rozhodně to není na vrub hry. Ona taková prostě je a s tím se musíte smířit.

Ovládání nemůže být jednodušší. Jedním dotekem prstu displeje poskočí vaše postavička kupředu. Čím rychleji tak učiníte vy, tím rychleji poskočí i ona. Švihnutím na stranu pak poskočí tam, kterým směrem švihnete. Jednoduché, ne? Inu to ano, to by vám ale nesmělo stát v cestě tolik překážek.

 

Real Racing 3

RR3 je nekorunovaný král závodních her. Je poskytován zdarma, ale platíte za obsah, pokud chcete nepřetržitě hrát. Dá se na to ale zvyknout, a tak může vadit jen přílišná komplexnost. Na druhou stranu za to dostanete obrovský počet závoďáků prohánějících se na reálných tratích. I ta fyzika je na vyšší úrovni a brát zatáčky o svodidla vám zde, na rozdíl od Asphaltu, rozhodně nepomůže.

 

Jetpack Joyride

Hru Jetpack Joyride snad ani není potřeba představovat. Přebíráte zde úlohu Barryho, který ukradl nově vyvinutý Jetpack a vy jakožto hráč se snažíte dostat se co nejdál. Cestu vám ale budou znepříjemňovat překážky v podobě laserů, větráků, raket a mnoho dalšího.

 

Sonic the Hedgehog

Tato ikona herního průmyslu devadesátých let se dočkala tolika herních zpracování, že je sem jen vypsat by stačilo na celý článek. Svého času tento modrý ježek soupeřil s další legendou, hrou Super Mario Bros. od konkurenčního Nintenda. Vžít se do modrého kožichu tohoto hrdiny však můžete i dnes.

 

The Lego Batman Movie Game

LEGO už dávno není jen populární stavebnice, ale i populární počítačové a mobilní hry. Nedávno dokonce přibyl další animovaný film, v němž je hlavní hrdina kostičkový Batman.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.