iDrby

Jak fotí nejlepší fotomobil dneška? Srovnání Samsung Galaxy S9+ a Google Pixel 2 XL

nejlepší fotomobil, Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2 XL

Nejlepší fotomobil je titul, který nemá žádný telefon dlouho v držení. Neustále se přelévá. Apple iPhone X má zdatné konkurenty v podobě Galaxy S9 a Pixel 2 XL.

Samsung uvedl nedávno své Galaxy S9  S9+. Oba se pyšní tím, že mají nejlepší světelnost ze všech mobilů vůbec. Hodnota nejnižší nastavitelné clony je f/1,5. Google ale velmi dobře toto manko dohání svým Pixelem 2 XL, který podává výborné výsledky v těžkých podmínkách.

Na fotografiích níže můžete vidět stejnou situaci, vyfotografovanou oběma telefony. Vlevo je vždy Samsung Galaxy S9+ a vpravo Google Pixel 2 XL.

 

Který je ten nejlepší fotomobil?

Kdo je tedy vítěz? To je vždy subjektivní názor, ale u každého jde najít něco lepšího a i horšího. Galaxy lépe zobrazuje tmavé části na fotografii, to je dáno hlavně lepší světelností. A také podává lepší výsledky ve vyvážení bílé. Ta je přirozenější a Pixel 2 XL má tendenci barvit více do žluta. Telefon od Googlu ale zase lépe zvládá celkový dynamický rozsah fotografie a i když tak dobře neprosvětlí temné části fotografie, ty světlé zvládne lépe ztmavit. Ostrost a malá míra šumu je u obou fotogigantů dnešní doby na výborné úrovni.

Který telefon fotí podle vás lépe?

Zdroj: Theverge.com

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)