iDrby

Návštěvnické centrum v Apple Parku je nyní otevřené veřejnosti

Návštěvnické centrum Apple Park

Apple na konci minulého týdne otevřel návštěvníkům část svého nového sídla Apple Park. Návštěvnické centrum mohou navštívit každý den.

Pokud by měl každý muslim jednou za život vykonat pouť do Mekky, tak každý fanoušek Applu by měl navštívit nové sídlo firmy Apple Park. Areál se nachází ve městě Cupertino, poblíž je větším městem San Jose a státem pak Kalifornie. Celý obrovský komplex není přístupný všem, ale Apple vyhověl široké veřejnosti a poskytuje návštěvnické centrum, kde jsou k dispozici suvenýry a občerstvení.

Návštěvnické centrum s obchodem

Centrum je řešeno přesně podle posledního směrování Applu, takže perfektně zapadá do místní krajiny a vzhledově připomíná moderní Apple Store. I ten tam ale nakonec najdete a můžete si koupit kterýkoliv produkt, jaký Apple aktuálně prodává. Kromě toho si můžete zakoupit propagační trička, klobouky, pohlednice, karty a další upomínkové předměty.

K vidění je zmenšený model celého komplexu. Ten se pouhým okem nezdá nijak nápaditý a vypadá velmi stroze. U něj jsou ale připravené iPady a pokud na model namíříte zadní kameru tabletu, na displeji se zobrazí trojrozměrný interaktivní náhled. To je ta rozšířená realita, kterou americká společnost poslední dobou hodně propaguje.

K centru patří také terasa se střechou, která je vyrobena z uhlíkových vláken. Je navržena tak, aby vypadalo, jako když plave. Nabízí výhled na hlavní budovu areálu a okolí, ve kterém je vysazeno více než 9 000 stromů.

 

Přijďte na jedno kafe

Kdybyste dostali hlad nebo žízeň, poslouží kavárna. V ní je možno si sednout ke stolu a dát si jedno nerušené kafe. Návštěvní hodiny centra jsou připraveny na každý den, podívejte se na rozpis:

  • pondělí – pátek od 9.00 do 19.00
  • sobota od 10.00 do 18.00
  • neděle od 11.00 do 18.00

Krásné místo pro všechny fanoušky americké značky. Ale nejen ty. Myslím, že i když Applu moc neholdujete, musíte uznat, že tohle se jim povedlo.

Zdroj: Apple.com

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)