Poradna

Naskenovaný dokument snadno a rychle pomocí aplikace Scanbot

pdf
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Znáte tu situaci, kdy potřebujete rychle naskenovat nějaký dokument a odeslat jej třeba pomocí emailu? V zaměstnání musíte běžet přes všechny kanceláře, doma pak samotnou tiskárnu i hledat, ve které skříni jste ji založili. Toto všechno řeší iOS aplikace Scanbot.

 

Jednoduchost sama

A nutno říci, že velice obratně, elegantně, jednoduše a především rychle. Ihned po spuštění titulu se ocitnete v rozhraní fotoaparátu. Máte zde na výběr několik možností. Vedle spouště se nacházejí hlavní dvě. Ta vlevo zruší fotografování a přesune vás do interní galerie. Ta druhá umožní načíst snímek z vaší galerie a upravit jej jako dokument.

Nad samotnou spouští je ale pás ikon, který dovoluje mnohé. První symbol stránky papíru umožňuje zvolit, zda budete skenovat jen jednu čí více stran dokumentu. Scanbot vám je pak složí do jednoho. Druhou ikonou hodin můžete zakázat či povolit automatické pořizování snímku – toto, zejména ve zhoršených světelných podmínkách, je dobré vypnout, protože aplikace nemusí správně určit rohy papíru.

Jak dlouho vám trvá naskenování dokumentu pomocí skeneru? Aplikace Scanbot to zvládne za 12 sekund – od spuštění aplikace až po uložení dokumentu do galerie.

K jeho přisvětlení můžete použít diodu svého zařízení, avšak výsledky s ní byly dle osobní zkušenosti spíše horší, než lepší, protože text byl na osvětleném místě přepálený a tím pádem také nečitelný. Detekce QR kódů se však může rozhodně hodit. Poslední nabídkou už je přesměrování na zakoupení rozšíření aplikace.

 

Zadarmo ani kuře nehrabe, Scanbot ano

S bezplatnou verzí můžete pořizovat neomezené skeny, můžete dokument upravit i podepsat. Pokud si zaplatíte 5,99 €, získáte navíc rozpoznávání textu (OCR) a vyhledávání. Za cenu 7,99 € získáte zabezpečení aplikace pomocí Touch ID, možnost vytvářet složky, dostanete více variant úpravy výsledného dokumentu a v neposlední řadě si můžete změnit i barevné schéma aplikace, pokud se vám to základní nezamlouvá.

Jste-li ale grant a titul si opravdu oblíbíte, můžete za něho zaplatit i 9,99 €. Získáte tím nejen všechny dostupné funkce, ale také další kopii aplikace ve verzi PRO ke sdílení ať už komukoli. Zároveň přispějete na rozvoj samotného titulu.

 

Najdete lepšího?

Po vyfotografování dokumentu jste přeneseni do nabídky jeho editace. Lze mu zvolit některý z barevného spektra – černobílé, odstíny šedi, barevné a magic color (dostupné jen ve verzi PRO). Lze zde dokument oříznout, otočit nebo zahodit. Dokument zde jde přejmenovat, můžete mu přiřadit množství štítků i ho samozřejmě uložit.

Když projdete celým kolečkem pořízení dokumentu, objeví se vám základní menu. V něm se můžete vrátit ke svým již dříve naskenovaným dokumentům, přičemž je lze odtud sdílet třeba emailem, zprávou SMS, nebo si jej můžete zálohovat i na iCloud.

V nastavení jde zapnout automatický upload, již řečené rozpoznávání textu, zvolit kvalitu skenování a velikost výsledného souboru, jdou zde vybrat barevná schémata, vytvořit heslo na uzamčení aplikace (či povolit Touch ID), jde zde dát i zpětnou vazbu vývojářům a doporučit aplikaci. To také celá redakce iLifeHackingu dělá a Scanbot jednohlasně doporučuje, i kdyby jen v jeho bezplatné verzi.

pdf

Jeho využití je totiž široké a zároveň tak jednoduché, jak jen může být. Aplikací na skenování dokumentů je ale v App Storu samozřejmě více – používáte jinou? Řekněte nám to do komentářů pod článkem.

[box type=”success” ]
  • Jednoduché a hlavně české rozhraní
  • Nabídka editace naskenovaného dokumentu
  • Možnost hledání (verze PRO)
[/box] [box type=”error” ]
  • Občas padá
[/box]
Scanbot Scanner App - Scan PDF
Scanbot Scanner App - Scan PDF
Developer: doo GmbH
Price: Free+
iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.