iDrby Mac

Jak nabít MacBook co nejrychleji

Jak nabít MacBook rychleji

Podívejte se na tipy, které vám umožní nabít MacBook co nejrychleji. Jedná se přitom o pár kroků, které mohou nabíjení výrazně urychlit.

Zatímco iPhone nebo iPad můžete nabíjet pomocí silnějšího adaptéru, u MacBooku tento trik nefunguje. Nelze tedy vzít silnější zdroj a chtít od MacBooku, aby se do 100 % nabil rychleji. Existuje ale několik jednoduchých triků, které vám pomohou.

Apple na svých oficiálních stránkách říká, že je v pořádku využít silnější zdroj k nabití MacBooku, ke kterému jste dostali slabší adaptér. Nic se nestane, protože nabíjení si řídí sám stroj a nejlíp ví, jak se může bezpečně nabít. Bohužel, silnější adaptér ale nabíjení neurychlí.

Jak nabít MacBook rychleji

Existují dva způsoby, jak nabíjení MacBooku co nejvíce urychlit. První počítá s tím, že je MacBook vypnutý nebo v režimu spánku. Pokud si toto nemůžete dovolit, zkuste alespoň upravit nastavení, které může využívat zbytečně mnoho energie.

Image showing how to use the battery indicator in the menu bar to see what's using significant energy

Vypnutý MacBook se nabije rychleji, to je logické. Když jej musíte mít zapnutý, zkuste tyto tipy:

  • Klikněte na znak baterie v menu baru, uvidíte aplikace, které spotřebovávají více energie, vypněte je
  • Snižte jas displeje
  • Zavřete všechny nepoužívané aplikace
  • Vypněte polohovací služby
  • Vypněte Wi-Fi, pokud je to možné
  • Odpojte všechna připojená zařízení jako externí disky, monitory, USB flashky atd.

Také se podívejte na nastavení úspory energie. To najdete v Předvolby systémuÚspora energie. Pokud máte v MacBooku dvě grafické karty, zapněte volbu automatického přepínání karet, kdy se přepne na méně výkonnou jednotku a ušetří se energie.

Po této úpravě nastavení a optimalizaci se může doba nabíjení snížit i o několik desítek minut.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)