Aplikace Pro iOS

Tip na aplikaci: Moovit je váš osobní průvodce veřejnou dopravou

Moovit

Aplikace Moovit slouží k vyhledávání spojů městské veřejné dopravy. Dokáže vám poradit, když se ve městě ztratíte a přesně vás odnaviguje tam, kam potřebujete.

Pokud byste nechtěli jet hromadnou dopravou, lze přes ní objednat i taxi. Využívá přitom aktuální data, takže vás nepřekvapí ani dopravní omezení nebo zpoždění autobusů.

Tip na aplikaci: Todoist je skvělý a jednoduchý úkolovník

Důležité je mít povolené polohové služby a určitě se hodí i zapnuté notifikace. Pokud budete aplikaci využívat na více zařízeních, doporučujeme se přihlásit pomocí Facebooku nebo Googlu. Tak budou všechna vaše oblíbená místa a trasy synchronizována.

Live navigace Moovit

Když opravdu nemáte orientační smysl, vyzkoušejte živou navigaci. Ta vás bude podrobně navigovat k zastávce a dokonce i upozorní, že máte z dopravního prostředku vystoupit. Navigace se posunuje společně s vámi, ale když byste chtěli zobrazit cestu předem, lze se posouvat jednoduše mezi kartami, které se dole objevují. Jakmile se vzdálíte od aktuální instrukce, objeví se dole tlačítko Vycentrovat a to vás vrátí na začátek.

 

Rychlé volby a widget

Pro vyhledání spojení nemusíte aplikaci ani pouštět. Stačí na její ikoně podržet silněji prst a vyvolat akci pomocí funkce 3D Touch. Tou disponují iPhony 6s a novější. Telefon zavibruje a ukáže se seznam s nejčastějšími volbami. Jde tak naplánovat trasa, vyhledat linka nebo rovnou si zobrazit navrhované cesty pro transport domů.

Pokud si přidáte oblíbené stanice do seznamu widgetů na iOS, které se nachází úplně vlevo, zobrazí se vám oblíbené stanice společně s rychlými volbami pro cestu domů nebo do práce.

Staré dobré plánky

Staré dobré plánky metra. Dříve nic jiného nebylo. A ani teď na ně spousta lidí nedá dopustit. Moovit tyto plánky obsahuje a to dokonce ve vysokém rozlišení, takže se na nich můžete pohybovat stejně, jako třeba na fotografii. Rozevřením prstů je pžiblížíte, sevřením zase oddálíte.

Plánek nočního provozu se pak bude jistě také hodit a je dosti podrobný. Proto se nebojte přiblížit si jej co nejvíce.

icon
Moovit: Public Transport LiveMoovit App Global LTDNavigationZdarmaStáhnout
iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)