Aplikace

Nová aplikace Microsoftu Seeing AI pomáhá nevidomým s poznáním světa

Microsoft
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Společnost Microsoft uveřejnila aplikaci Seeing AI, která pracuje s rozšířenou realitou a pomáhá nevidomým prozkoumávat svět kolem nich.

Díky technologii vyvinuté v Microsoftu je aplikace takovým osobním pomocníkem všem, kteří trpí nějakou vadou zraku. Aplikace totiž umí přečíst text, rozpoznat lidi, správně určit měnu, skenovat různé kódy, a jednoduše hlasem popsat vše, co se na scéně nachází. Stačí jen namířit telefon nějakým směrem. V některých případech totiž ani nemusíte fotografii pořizovat. Pokud ale už nějakou máte a do aplikace ji nahrajete, aplikace vám popíše, co se na ní nachází.

 

Přidává i podrobnější informace

U rozpoznávání lidí se aplikace nespokojí jen s tím, že vám řekne jméno osoby, ale sdělí vám i její věk, jak daleko od vás sedí a její emoční stav – zda se směje, mračí, pláče atd. Některé funkce aplikace navíc fungují i bez připojení k internetu.

Titul Microsoft vyvíjel od září loňského roku a první jeho ukázku předvedl už letos v březnu. Zatím je však aplikace Seeing AI dostupná pouze v americkém, kanadském, indickém, hongkongském, novozélandském a singapurském App Storu a to pro iPhony 5c a výš, které mají instalovaný systém iOS 10. Jazyk, kterým aplikace promlouvá, je pouze anglický. Aplikace je ke stažení zdarma.

Z amerického App Storu si můžete aplikaci stáhnout pod odkazem zde.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.