iDrby

V Melbourne byl otevřen první tamní Apple Store s novým designem

Melbourne
Adam Kos
Autor: Adam Kos

V Austrálii je na 22 kamenných obchodů Applu. Jediný v Melbourne však zatím odpovídá novému vzhledu, kterým Apple hodlá nahradit ten ve stávajících obchodech.

Už to trvá dva roky, kdy Apple začal rekonstruovat své Apple Story a začal jim dávat nový a svěží vzhled. Aktuálně je třeba v rekonstrukci ten nejznámější na 5. Avenue v New Yorku. V Melbourne v Chadstone byl nyní otevřen první tamní Apple Store tohoto stylu.

Nejvytíženější Apple Store v zemi

V tomto nákupním středisku byl Apple Store otevřen již v roce 2008, původně s 68 zaměstnanci. Za léta fungování však tento počet narostl až na číslo 240, protože denně obchodem prošlo více jak 3 a půl tisíce lidí. Také proto je nový obchod třikrát větší.

Ten samozřejmě obsahuje všechny moderní prvky, které Apple do svých obchodů implementuje. Jedná se zejména o minimalistický vzdušný interiér s prvky zeleně. Zde to konkrétně jsou australské fíkusy. Nechybí ani působivý vstup, který tvoří bronzové rámy se skleněnými výplněmi.

Nový obchod se sice nachází v tom samém obchodním středisku, byl však přesunut na jiné místo. Nedá se tedy hovořit o čisté rekonstrukci. Ten původní byl samozřejmě kvůli otevření nového uzavřen. Počet zaměstnanců zůstal zachován.

 

Melbourne – zeleň, tenis, formule

Melbourne je hlavní město australského státu Victoria a po Sydney druhé největší město v zemi. Počet obyvatel dosahuje 3,8 miliónu. V letech 1901 až 1927 bylo hlavním městem Austrálie. Je důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem.

Melbourne je často nazýván „Australské zahradní město“ z důvodu četných zahrad a parků. Zdejší Královská výstavní budova a zahrady Carlton jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Zelené plochy kontrastují s moderní zástavbou mrakodrapů. Na 36 km² zde žije 46 000 obyvatel.

Na přelomu ledna a února se v Melbourne Parku každoročně hraje první tenisový grandslam sezóny Australian Open. Od roku 1996 se tu pravidelně koná Grand Prix Austrálie závodů Formule1. Jako závodní dráha jsou využívány běžné silnice okolo uměle vybudovaného jezera v centrální obchodní čtvrti města.

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.