Aplikace Poradna Pro macOS

Tyto macOS aplikace vám pomohou se správou souborů i s tím, jak nim rychle přistupovat

macOS Sierra, iOS 10.3
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikacím pro platformu macOS se často nedostává takové pozornosti, jako těm pro iOS, což je rozhodně škoda. Tyto vám pomohou se správou souborů, umožní vám různé automatizace, a také poskytnou okamžitý přístup k tomu, co zrovna potřebujete.

 

DaisyDisk (249 Kč)

Aplikace DaisyDisk existuje již nějakou tu dobu. Nedávno však dostala zajímavou aktualizaci, ve které titul přidává rozšířenou podporu pro Apple File System (APFS) v operačním systému macOS High Sierra. Aplikaci můžete stahovat přímo v Mac App Store.

A co že to aplikace vlastně umí? Její smysl je v tom, aby vám ukázala všechny soubory ve vašem Macu čímž snadno zjistíte, kolik vám který zabírá místa. Nepotřebujete jej? Nevyužíváte zbytečně datově náročnou aplikaci? Titul vám je pomocí jednoduchých drag and drop gest umožní rovnou odstranit a uvolnit si tolik potřebnou paměť. Předností aplikace je především její přehledné rozhraní.

icon
DaisyDiskSoftware Ambience Corp.Utilities249,00 KčStáhnout

 

Hazel (32 dolarů)

Už dle ceny aplikace je zřejmé, že není zcela pro každého. Její cena je však opodstatněna její funkčností. Umí totiž automaticky třídit a organizovat všechny vaše soubory. Titul vám poskytne množství možností nastavení filtrů, které se pak chovají tak, jak požadujete.

Jako příklad funkčnosti můžeme uvést to, že když si stáhnete obsah z internetu do adresáře Stahování, tak vám Hazel dle nastavených filtrů nová data automaticky přesune tam, kde je chcete mít. Obrázky dá do Obrázků, filmy do Filmů, dokumenty do Dokumentů atd. Zároveň může soubory otevřít, rozbalit, označit štítky, přejmenovat je a mnoho dalšího. K instalaci aplikace musíte na web vývojářů.


macOS Sierra, iOS 10.3 Nainstalujte si náhradu za Twitter i YouTube klienta na váš počítač s macOS- Aplikacím pro platformu macOS se často nedostává takové pozornosti, jako těm pro iOS, což je rozhodně škoda. Tyhle by se… ...

 

Shortcut Bar (229 Kč)

Co aplikace Shorcut Bar umí, říká už ve svém názvu. Jedná se o velice jednoduchou aplikaci, která se vám po její instalaci umístí do panelu nabídek. Z ní vám pak umožní okamžitý přístup do vámi vybraných souborů, složek, aplikací, internetových záložek, ale třeba i dokumentů. Všechna důležitá data tak budete mít po ruce v panelu záložek, ať se nacházíte na jakékoli ploše nebo aplikaci.

Aplikace vám tak ušetří čas s neustálým vyhledáváním a to i za pomoci nástroje Spotlight. Tuto funkci (kterou vyvoláte kombinací kláves Command + mezerník) si však většina uživatelů počítačů s macOS osvojila, a tak se Shorcut Bar hodí zejména nováčkům této platformy. Cena ale příliš nízká není. Distribuce je však přímo skrze Mac App Store.

icon
Shortcut Bar - Instant AccessFIPLAB LtdProductivity229,00 KčStáhnout

 

Station (zdarma)

Aplikace Station je navržena tak, aby vám umožnila shromáždit všechny vaše webové aplikace a soustředila je na jedno místo. Nemusíte tak mít otevřeno nepočítaně webových záložek v prohlížeči Safari, ale stáčí vám spustit tuto jednu aplikaci.

macOS

Gmail, Google Drive, Twitter, Instagram, Slack, Trello – to jsou jen ty nejznámější tituly, se kterými Station umí pracovat. Celkem jich je již více jak 400 a toto číslo stále stoupá. Titul můžete instalovat ze stránek vývojářů.

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.