iDrby

Firma LIFX ukázala nové nástěnné dlaždice pro HomeKit

LIFX

Společnost LIFX nedávno představila podporu HomeKit pro své stávající inteligentní žárovky, které jsou připojené pomocí Wi-Fi. Firma nyní uvádí na trh nový produkt s kompatibilitou HomeKit – LIFX Tile. 

Deska LIFX je podobná desce Nanoleaf Aurora, která nabízí sérii pěti plastových panelů o průměru 7,87 palce, které jsou určeny k upevnění na stěnu pomocí lepidla 3M. Dlaždice mohou být uspořádány v libovolné konfiguraci, ale na rozdíl od Aurory lze k jednomu řídicí jednotce připojit pouze pět panelů.

Společnost LIFX (vyslovuje se Life-X) je řada energeticky účinných, vícebarevných LED žárovek s podporou Wi-Fi, které lze ovládat pomocí zařízení jako je chytrý telefon nebo hodinky. Výrobcem produktů pro LIFX je firma LiFi, která sídlí v San Franciscu. Založil ji australský vynálezce Phil Bosua, jež svůj nápad představil na Kickstarteru. Do začátku podnikání získala firma 1,3 milionu dolarů.

 

LIFX s množstvím barevných zón

Ačkoli je možné připojit pouze pět panelů, v každé dlaždici se nachází 64 samostatně adresovatelných zón, které vytvářejí jedinečné vzory světla s různými barvami na každém čtverci.

Podle LIFXu jsou dlaždice kompatibilní s HomeKit, Google Home a Amazon Alexa.

LIFX

Společnost LIFX si za sadu účtuje celkem 250 dolarů (asi 5,5 tisíce korun). Ta obsahuje pět dlaždic a napájecí zdroj. Předběžné objednávky jsou již nyní k dispozici na webu LIFX a produkt bude expedován v listopadu tohoto roku.

Konkurence: Nanoleaf Aurora

Konkurence se jmenuje Nanoleaf Aurora. Tyto chytré LED panely do sebe můžete podle libosti zapojovat a ovládat je pomocí iPhonu. Lze nastavit nejen sílu osvětlení, ale také barvu. Samozřejmostí je také podpora HomeKitu, takže máte ovládání k dispozici hned po vytažení ovládacího centra.

LIFX

Pomocí aplikace je pak jednoduché navolit různou barevnou atmosféru a nemusí být statická. Barvy se dají měnit a je už jen na vás, jak často a jak rychle. Startovací sada, která obsahuje 9 LED panelů a vše potřebné pro zapojení, je k dostání za 200 dolarů (zhruba 5 170 Kč).

Zdroj: MacRumors, Wikipedia

Beats

O autorovi

František Jordán

František Jordán

Sportovec tělem i duší. Vodní slalomář-profík. Vášnivý cestovatel. Nadšený uživatel Apple produktů a vděčný strávník dobrého jídla.