Poradna

LaMetric Time je chytrý LED panel, který zobrazí vše, co budete chtít

LaMetric Time recenze

Chytrý LED panel LaMetric Time je zřejmě jediný svého druhu. Jedná se o stylové zařízení, které vás informuje o všem, co se ve vaší chytré domácnosti děje.

Neznám žádné další zařízení, které by dělalo to, co umí LaMetric Time. Spojuje totiž několik funkcí do jediné plastové krabičky. Funguje jako chytrý přepínač, podobně jako třeba tlačítko Flic. Ukazuje informace na svém LED displeji. Může posloužit jako bezdrátový reproduktor, budík a ukazatel hodin. Navíc si s jeho nastavením pohrajete díky aplikaci v iPhonu.

A to není zdaleka vše. Samotná aplikace poskytuje další instalaci rozšíření v podobě mini aplikací a těch jsou už teď stovky. Když byste nemohli najít tu pravou, určitě pomůže platforma IFTTT, se kterou LaMetric Time úzce spolupracuje nebo možnost vytvoření úplně vlastního rozšíření, bez nutnosti znalosti programování.

V malém balení najdete jen pár věcí

V krabičce produktu je dle očekávání ještě napájecí MicroUSB kabel a redukce do sítě pro použití v jiných zemích. Použít lze ale jakýkoliv kabel s MicroUSB zakončením, který máte doma. Jeho zapojení je nutnost, bez které LaMatric Time nezapnete. Integrovanou baterii totiž nemá a musí být připojen.

Po zapojení, nastavení a spárování s aplikací v telefonu pomocí Wi-Fi, si můžete začít hrát. A opravdu je s čím. Buď si můžete hrát s mini aplikacemi, jako je YouTube, Počasí, Twitter, FaceBook, Gmail apod., streamovat z telefonu hudbu a přehrávat ji na LaMetricTime, číst příchozí notifikace z telefonu, propojit LaMetric s IFTTT nebo jej ovládat pomocí hlasu. K tomu slouží integrace služby Amazon Echo.

Jak reálně LaMetric Time využít

Možností pro reálné využití je opravdu hodně, ale asi jen málokdo si při prvním pohledu na produkt dokáže přesně říct, na co by ho doma nebo v práci využil. Odpověď může dát 4. díl našeho videoseriálu Žlutá pohovka. Tam jsme řekli množství příkladů, jak může být černá krabička užitečná.

Na stole mi leží už nějakou dobu a musím říct, že chvilku mi trvalo, než jsem si zobrazovač doladil podle svých představ. Předně jsem hledal možnost, jak mít okamžitý přehled o aktuální návštěvnosti našich několika webových magazínů. Mini aplikace Google Analytics poskytuje dostatek voleb k nastavení, abych byl se zobrazením spokojený. Aktuálně tam mám nastavený týdenní interval počtu unikátních uživatelů a kromě přesného čísla LaMetric ukazuje i progres. Každou chvílí se tak hýbe a jasně vidím, zda má návštěvnost vzrůstající nebo sestupný trend.

Zobrazené informace z aplikací mohou na displeji rotovat, takže nemusíte využívat šipky na vrchní straně. V rotaci mám kromě Google Analytics ještě počítadlo zhlédnutí videa na YouTube. Jakékoliv video, které do aplikace na iPhonu přiřadíte, bude teď pod dohledem LaMetricu.

Mimo rotaci jsou pak hodiny (na zápěstí mám hodinky, případně kouknu na iPhone nebo Mac), aktuální počasí, stopky a rádio. Na tyto aplikace se dostanu jednoduše pomocí zmíněných šipek na vrchu manuálně.

IFTTT rozšiřuje využití na maximum

Platforma IFTTT je volně dostupná všem a spojuje populární i ty méně populární webové služby. Takže když něco uděláte třeba v Gmailu, může se to promítnout do Dropboxu a tak dále. LaMetric Time může s touto platformou spolupracovat a dokonce ani nemusíte moc hledat, jak. Přímo v iPhone aplikaci je totiž v nastavení IFTTT návrh dostupných kombinací. Namátkou můžeme vybrat třeba zaslání informace, že zítra bude pršet, buzení reproduktorem LaMetricu, když váš chytrý kávovar připraví kávu nebo upozornění, že musíte pravidelně pít tekutiny.

LaMetric Time recenze

Když by vám ale aplikace ani IFTTT nestačilo, můžete si vytvořit svoji vlastní. Ve webovém rozhraní na stránkách výrobce, je to možné. K dispozici jsou i příklady a vysvětlení, jak vše funguje. Nemusíte být programátor, protože vše probíhá v grafickém rozhraní a případně Drag & Drop. Pokud by vás obzvlášť tato možnost zaujala, lze si za to nechat i zaplatit přes affiliate program.

Reproduktor hraje a displej skáče radostí

Reprodukce hudby je jistě funkcí navíc. Není to hlavní přidanou hodnotou produktu, ale na buzení nebo občasný poslech rádia to stačí. LaMetric Time se nemůže srovnávat s bezdrátovými reproduktory známých a kvalitních značek. Jeho doména je jinde. Přesto zaujme, když s hudbou vidíte na jeho displeji roztančené kostičky a je znát, že vývojáři dělali vše pro to, aby uživatele zaujali.

Samotný displej je velkou devízou zařízení. Za všech okolností je čitelný, využívá senzoru okolního osvětlení, takže ve tmě zbytečně neozařuje. Tvoří jej množství LED diod, které jsou možná na první pohled dost velké, ale v tomto případě nám nejde o velké rozlišení. Naopak. Méně, je v tomto případě o hodně více.

Stojí za to?

Stojí, ale musíte mít pro něj využití. Jinak se investice do něj nevyplatí a vyhodíte zbytečně skoro 6 000 Kč. V opačném případě si ale můžete užívat všech výhod, které přináší. Dovedu si představit, že stejně dobře, jako v kanceláři, jej budu používat. Jen na jiné úkony. A to je právě to, co si každý musí zvážit sám. Já využití našel, teď je to na vás.

Koupit LaMetric Time

Klady

  • Široké možnosti využití
  • Design
  • Integrace platformy IFTTT
  • Displej

Zápory

  • Cena
LaMetric Time
  • Využití
  • Design
  • Cena
4.7

Skvělé

Stylový a chytrý LED panel LaMetric Time je skvělým pomocníkem v domácnosti i v práci. Když pro něj najdete využití, nebudete jeho koupě litovat.

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)