Aplikace

Koupili jste si iPhone z druhé ruky? Jak zjistit, že není kradený?

Find My iPhone
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Telefony iPhone jsou žádaným zbožím. Může za to jejich cena i stále nenasycený trh. Kupujete telefon z druhé ruky? Tak si zjistěte, jestli není kradený.

Nikdo snad nechce riskovat koupí kradeného zboží. Když ale opustíte od morální stránky věci, koupí kradeného produktu podporujete trh, který vytváří sami zloději. I když tak možná ušetříte nemalé peníze, můžete se navíc vystavit mnohým rizikům, které vám toto „horké zboží“ může přivodit.

Pokud si chcete koupit pro vás nový, avšak i tak pořád starý, mobilní telefon, a máte obavu, jestli není kradený, tak vám pomohou webové stránky STOLENPHONECHECKER. Tam stačí zadat IMEI číslo telefonu, a pokud jej původní majitel nahlásil jako odcizený, záhy to zjistíte.

 

Hledej IMEI

Získat IMEI číslo iPhonu navíc nemusí být příliš složité. Některé modely jej měly na zadní straně krytu. Softwarově jej získáte, pokud půjdete do Nastavení → Obecné → Informace a dole už se mimo sériového čísla telefonu a verze jeho iOS nachází i zkratka IMEI, která obsahuje patnáctimístný kód.

Tímto způsobem si může každý uživatel nechat zkontrolovat až pět čísel denně. Na stránkách STOLENPHONECHECKER se také dozvíte, jak si telefon proti krádeži zabezpečit a jak postupovat, pokud se tak již stane. Rozhodně tedy mějte ve svém přístroji aktivní službu Najít iPhone.

I díky ní byl totiž minulý měsíc chycen zloděj, který u sebe měl 100 kradených iPhonů. Aplikace Najít iPhone vám dokáže lokalizovat zařízení, může vás k němu navigovat, přehraje z něho zvuk, nahlásí jej jako ztracený a kompletně mu umí smazat i veškerá jeho data.

icon
Find My iPhoneApple Distribution InternationalUtilitiesZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.