Aplikace Pro iOS

Jak zobrazit a zrušit předplatné aplikací a jak uplatnit darovací kód v iOS?

Jak zobrazit a zrušit předplatné
Adam Kos
Autor: Adam Kos

V App Store je více aplikací dostupných ke stažení spíše zdarma, než za jednorázový poplatek. Pokud pak chcete daný titul využívat naplno, musíte podstoupit In-App nákup, nebo si platit předplatné. Jak zobrazit a zrušit předplatné, když už jej nechcete využívat? A jak vůbec uplatnit kód na stažení titulu zdarma?

Určitě jste se s tím také setkali. Rádi používáte danou aplikaci, ve které vám není líto platit si za její prémiové služby předplatné. Pak ale narazíte na novější, popřípadě ještě zajímavější titul, a tak u toho předchozího chcete předplatné zrušit. Nebo jen už aplikaci nevyužíváte tak, jak původně, či jste si vlastně předplatné zřídili omylem – i to se díky podstoupení nákupu pomocí Touch ID na iPhonech a iPadech stává.

Ať už je váš důvod jakýkoli, povětšinou bývá možné zrušit dané předplatné přímo v používané aplikaci. Chcete-li ale mít přehled i o všech ostatních, můžete v iOS najít jejich konkrétní seznam. Variant, jak jej zobrazit, je více. Oba postupy, jak zobrazit a zrušit předplatné, najdete níže.

 

Možnost 1:

 1. Pokud tento článek čtete ve svém iOS zařízení, stačí si rozkliknout tento odkaz
 2. Následně uvidíte své aktivní a expirované předplatné spjaté s vaším Apple ID
 3. Rozkliknutím požadovaného jej můžete zrušit, nebo aktivovat, popřípadě zde najdete další nastavení

 

Možnost 2:

 1. Otevřete ve svém iOS zařízení App Store
 2. Klikněte vpravo nahoře vaší profilovou fotografii
 3. Klikněte na své jméno (můžete být požádáni o ověření identity)
 4. Nyní stačí sjet níže a zvolit Předplatná
 5. Následně se vám zobrazí stejná nabídka jako v případě možnosti 1

Pokud využíváte více účtů, nezapomeňte si zkontrolovat všechny. Hodit se vám pak může i Historie nákupů, ve které zjistíte, jaké položky jste v posledních devadesáti dnech do svého zařízení instalovali. Také zde najdete jejich ceny.

Jak zobrazit a zrušit předplatné

Jak uplatnit darovací kód

Mohli jste jej vyhrát v soutěži, mohl vám jej darovat kamarád vývojář, nebo jste se k němu mohli dostat jakoukoli jinou formou. No jo, ale jak jej v App Store uplatnit? Tato nabídka je trochu schovaná, ale je tam. Pro vás je pak benefit jednoznačný – za danou aplikaci, i když je placená, neutratíte ani korunu.

 1. Otevřete App Store
 2. Projeďte úplně celou nabídkou v záložce Dnes až dolů
 3. Zde zvolte Uplatnit
 4. Po případném přihlášení do kolonky Kód napište nebo vložte zkopírovaný kód
 5. Potvrďte volbou Uplatnit

Následně se vám začne aplikace instalovat do vašeho zařízení. Ta se pak chová naprosto stejně, jako kdybyste si ji stáhli skrze jakoukoli jinou nabídku uvnitř obchodu App Store.

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.