Produktivita

Jak zjistit heslo k Wi-Fi na macOS?

Jak zjistit heslo k Wi-Fi na macOS

Každý z nás už to někdy zažil a lovil zpaměti heslo k Wi-Fi síti. Díky Klíčence v macOS se ale nemusíte rozpomínat, stačí si heslo najít. Jak zjistit heslo k Wi-Fi, když už jste se na ni někdy připojovali, vám poradíme v tomto tipu.

Hledání hesla k Wi-Fi síti může být zdlouhavé. Navíc můžete být klidně připojeni, ale protože chcete dovolit návštěvě přístup na vaší síť, musíte heslo znát. Operační systém macOS přitom nikde heslo připojené Wi-Fi nezobrazuje, a stejně je to mu i v případě iOS zařízení. Jak ho tedy najdete?

Jak zjistit heslo k Wi-Fi na macOS

Aplikace Klíčenka schraňuje všechny přístupové údaje a to v případě systému i napříč iCloud ekosystémem. Pokud tak třeba vytvoříte heslo k novému účtu na iPhonu (je jedno kde), tak se v případě aktivní Klíčenky na iCloudu hned uloží. Pro aktivaci stačí mít v iCloud účtu aplikaci zaškrtnutou, viz foto dole (Předvolby systému – iCloud). V případě, že volba takto zaškrtnuta není, hesla se nebudou napříč iCloud účtem sdílet a nebudou se tak propisovat například z iPhonu do Macu a podobně.

iCloud Klíčenka

Jakmile si na Macu aplikaci otevřete (Aplikace – Utility – Klíčenka), tak uvidíte změť hesel. Já jich u sebe napočítal bezmála 300. Jsou v ní uložená hesla k aplikacím, webovým přístupům, routerům AirPort a také k Wi-Fi sítím, na které jste se už někdy úspěšně připojili.


iOS 12 Apple testuje iOS 12 a macOS 10.14. Nové systémy odhalí už 4. června - Vývoj budoucích operačních systémů pro iOS zařízení a Macy je v tuto chvíli ve fázi mohutného testování. Apple dolaďuje poslední ...

Pokud znáte název sítě, lze pomocí políčka hledat v pravém horním rohu název napsat a rychle tak najít potřebný údaj. Po rozkliknutí stačí zaškrtnout volbu Zobrazit heslo a svým přístupovým heslem do počítače se autentizovat.

 

iOS 11 i macOS High Sierra umí heslo k Wi-Fi nasdílet jinému zařízení 

Pokud ale nastane situace, kdy návštěva má iPhone, iPad nebo Mac s posledním operačním systémem, nemusíte nic složitě hledat. Heslo k Wi-Fi síti se automaticky nasdílí do nového zařízení.


PDF Jak na iOS 11 vytvořit PDF z webové stránky Safari? Relativně jednoduše - V iOS 11 je v internetovém prohlížeči Safari možnost vyexportovat prohlíženou stránku jako soubor PDF. Výhoda je v tom, že si ji pak ...

V praxi tak přijde kamarád, zvolí vaší Wi-Fi síť, ke které se bude připojovat a na vašem zařízení vyskočí okno s upozorněním. Tam už jen odklepnete, že opravdu chcete heslo nasdílet. To se posléze automaticky vyplní do přihlašovacího pole kamaráda a je připojeno.

Jak sdílet heslo Wi-Fi na iOS 11

Jak je vidět, Apple myslí na rychlé řešení zdánlivě jednoduchých situací. iOS 11 momentálně běží ještě na stařičkém iPhonu 5s až samozřejmě po nejnovější iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Nejstarší iPady, které iOS 11 podporují jsou pak iPad mini 2 a iPad Air první generace.

Back to School

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)