iDrby

Jak si vede Nepříčetná? Na Filmserveru dostala známku 9/10

Steven Soderbergh
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Uznávaný režisér Steven Soderbergh natočil svůj film Nepříčetná (Unsane) pouze na telefon iPhone. A vypadá to, že udělal dobře.

Film byl na iPhonu natáčen v rozlišení 4K a premiéru v kinech měl v březnu tohoto roku. Do hlavní role je obsazena Claire Foy, dále ve snímku hrají Joshua Leonard, Jay Pharaoh, Juno Temple, Aimee Mullins či Amy Irving. Natáčení trvalo pouhý jeden týden a rozpočet se zastavil na částce 1,5 milionu dolarů.

Steven Soderbergh

I když není Steven Soderbergh nějak vyhraněný na žánr jeho filmů, Nepříčetná je jasným odklonem od komerce k nezávislému filmu, který chtěl natočit jen tak pro radost. V rubrice Za horizontem na českém portálu Filmserver.cz vyšla na film velice pochvalná recenze, která filmu udělila hodnocení 9 z 10.


Steven Soderbergh Steven Soderbergh natočil film Unsane jen na telefon iPhone- Uznávaný režisér Steven Soderbergh Natočil svůj poslední film Unsane pouze na telefon iPhone. Podívejte se na trailer k filmu. Poznali byste,… ...

 

Psychothriller Nepříčetná je brilantním vybroušeným dílem ve všech směrech. Nepříjemný pocit paranoie, kterým trpí hlavní postava se i díky zvolenému způsobu natáčení na mobilní telefon, který výsledný obraz zkresluje podobně jako rybí oko, jen více zhmotňuje a přenáší na diváka.

Film Nepříčetná je americký psychologický thriller, který odráží syndrom moderní doby. Hlavní hrdinku totiž sleduje stalker, který ji dožene až do psychiatrické léčebny – to však proti její vůli. Jestli ale byla hrozba skutečná, nebo jen vymyšlená, se dozvíte až při shlédnutí snímku.

I když je Nepříčetná příběhem neoriginální, způsobem zpracování je mimořádně působivý. Soderbergh vytěžil z minimálních nákladů maximální efekt. Nepříčetná je tak ve výsledku perfektní „malý“ film, kterým Soderbergh dokázal, že na vynikající film stačí docela málo, ale musí se to umět.

Na ČSFD film ke dni psaní tohoto článku hodnotilo 419 diváků, kteří mu udělili známku 64 %. Na IMBd jej hodnotilo již více jak 13 tisíc diváků, kteří mu dávají průměrnou známku 6,5/10. Po téměř dvou tisících hodnoceních na Rotten Tomatoes má snímek hodnocení 59 %, redaktoři mu však dali procent 80. Na webu Metacritics, kde jej hodnotilo na 44 kritiků, dosahuje známky 63 %.


Steven Soderbergh Bude iPhone novým standardem v natáčení filmů? Co o něm řekl režisér Steven Soderbergh?- Uznávaný režisér Steven Soderbergh má za sebou premiéru jeho filmu Unsane, který natáčel jen na mobilní telefon iPhone. Na premiéře… ...

 

Oskarový Soderbergh

Steven Andrew Soderbergh je americký režisér, kameraman, scénárista, střihač, producent a hlavně ve svých filmech také občasný herec. Jeho nejznámějšími filmy jsou trilogie Dannyho parťáci a Erin Brockovich. V roce 2000 získal Oscara za nejlepší režii za snímek Traffic – nadvláda gangů. Jeho nezávislé drama Sex, lži a video (1989) získalo Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes a stalo se celosvětovým komerčním hitem. Sám Soderbergh jako druhý nejmladší člověk v historii získal Zlatou palmu.

Steven Soderbergh

Patříte mezi ty, kteří již snímek Nepříčetná viděli? Podělte se o své dojmy z něho v komentářích pod článkem.

Zdroj: Filmserver.cz

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.