Aplikace Pro Apple Watch

Jak si udržet motivaci pomocí gadgetů a aplikací

Jak si udržet motivaci

Udržení motivace a vydržet s cvičením je jedna z největších překážek, které se na cestě za lepšími zítřky vyskytnou. Důležité je mít několik záchytných bodů a těch se držet. Podívejte se, které to jsou.

Je skvělé s něčím začít a určitě se za to můžete pochválit, ale ještě skvělejší je v tom pokračovat a dosáhnout svých cílů. Nejčastější výzvou, kterou uslyšíte od lidí, kteří s něčím novým začnou je: „Jak mám zůstat motivovaný pro dosažení svých cílů?“ Nadchnout se pro něco je jednoduché, ale když za nějaký čas po startu nevidíte v zrcadle výsledky, můžete od svých cílů lehce opustit. Období prázdnin, cestování a venkovních party tomu může ještě pěkně přidat, protože vybízí k tomu si dát pauzu a prostě v tom dál nepokračovat. Vyberte si jeden či dva z následujících v praxi ověřených tipů a podpořte svou cestu, abyste pokračovali dál.

Pravdou je, že v období prázdnin mohou polevit i ty největší nadšenci. Takže nevěste hlavu a pojďme se spolu podívat na ty jednoduché fitness a nutriční tipy, které vám pomohou prázdniny v pohodě překlepat.

Nainstalujte si aplikaci na měření příjmu kalorií

Právě během prázdnin se začne nabízet spoustu venkovního občerstvení, které v jiném období není tak běžné, jako třeba zmrzlina a další pouliční sladkosti. Není to nic špatného, ale právě v tuto dobu je dobré mít svůj příjem kalorií pod kontrolou. Stáhněte si aplikaci na evidenci příjmu kalorií, díky které budete moct zůstat co nejblíže vašemu dennímu cíli. Umístěte si aplikaci na první obrazovku vašeho telefonu, tak abyste ji měli pořád na očích a vždy, když bude potřeba, si mohli cokoliv zaznamenat. Různých párty pochoutek bude teď více jak dost, tak proč si to trošku neuspořádat a nepříbližit se blíž ke svému cíli?

Kalorické tabulky - hubnutí
Kalorické tabulky - hubnutí

Kupte si sportovní tracker

Fitenss modní doplňky jsou dnes všude a mohou být super pomocníkem pro zlepšení vaší fitness úrovně. Monitorují vaše aktivní minuty. Na trhu najdete několik typů zařízení vhodných k nošení, ze kterých si můžete vybrat. Zvažte něco jednoduchého, co bude mít schopnost vás upozorňovat, že je čas se začít hýbat. Já osobně doporučuji začít s Apple Watch, které jsou velmi jednoduché. Poskytnou kvalitní a zábavný náhled na vaší denní aktivitu, budou vás v průběhu dne motivovat a následně pro vás vše vyhodnotí v týdenním přehledu a vy potom budete mít možnost zvednout, nebo snížit vaše další cíle.

Apple Watch - Jak si udržet motivaci

Kupte si reflexní oblečení a nové sportovní boty

Pokud chcete mít ze cvičení a vašeho nového životního stylu ještě větší radost a zůstat motivovaní, rozhodně doporučuji investovat do barevného sportovního oblečení, které vám vždy bude připomínat to, že je čas jít rozhýbat kosti. Investice do nových sportovních bot je další skvělá věc, která podpoří vaši vášeň dosáhnout lepší kondici. Dejte pozor, abyste si vybrali ty, které co nejvíce odpovídají způsobu vaší aktivity. Mnozí vyberou dle vzhledu, ale zkuste se alespoň poradit ve specializovaném obchodě, protože design není to hlavní, oč tu běží.

Poslouchejte novou hudbu

Pokud se začnete cítit demotivovaně a nechce se vám jít na vaší obvyklou sportovní aktivitu, tak si najděte nějaké nové inspirativní cvičební skladby a dejte je do svého playlistu. Hudba je skvělá motivační pomůcka, která vás zvedne z gauče, nebo vám pomůže uběhnout ty 2 km navíc, či vás hladčeji přenese skrz posilovací lekci ve fitku. Apple Music je skvělá aplikace, která vám ušetří spoustu času při výběru a stahování hudby, najde pro vás příhodné skladby snadno a rychle a díky svým speciálním funkcím udrží váš playlist neustále aktuální. Obsahuje ručně vybírané playlisty, které se hodí přesně pro příležitosti, které potřebujete. Pokud chcete využít Apple Music na maximum, navštivte některou z Apple prodejen iSETOS, kde vám konzultanti aplikaci pomohou nastavit.

AMOK

Dopřávejte si proteinové svačinky

Konzumace zdravých a proteinově vyvážených svačinek před návštěvou různých prázdninových párty, je nejlepší způsob, jak zůstat na vaší cestě za vysněnou postavou. Pokud přijímáte a vstřebáváte dostatečné množství proteinů, tak se cítíte dlouhodobě sytější a spokojenější (nemáte tolik chutě) a to vám pomůže omezit některé nepotřebné party pochutiny.

Zůstat na své cestě během prázdnin, může být díky všem různým párty a častému cestování těžší než běžně, ale pokud pro sebe najdete různé jednoduché a efektivní způsoby, jak zůstat motivovaní, tak zvítězíte. Zápis kalorií vám pomůže zvolit lepší jídlo a tím udržet již dosaženou postavu. A pokud si myslíte, že žádnou extra pomoc pro sebe nepotřebujete, zvažte, jestli ve svém okolí najdete někoho, komu by dárek z oblasti zdravého životního stylu udělal opravdovou radost.

iPhone XR

O autorovi

Michal Šibrava

Michal Šibrava

Fit Coach pro zdravý a aktivní životní styl. Konzultant pro Apple Premium Reseller. Od roku 2009 pomáhá lidem měnit jejich životní styl k lepšímu. Miluje Austrálii, cestování, umění, fotografii, futurismus a každý den usiluje o to, aby se on i jeho okolí stávali lepší verzí sebe sama.