Poradna

Jak obnovit smazané fotografie z iPhonu, iPadu nebo Macu

Jak obnovit smazané fotografie

Smazání fotografie může mít někdy ošklivé následky. Přijdete o jedinečný okamžik, který už se nemusí opakovat. Jak obnovit smazané fotografie z Apple zařízení? Je to velmi snadné.

V aplikaci Fotky vývojáři připravili speciální místo, kam se smazané fotografie přesunují. Jedná se vlastně o takový koš, který uchovává smazané položky po určitou dobu a když je do té doby obnovíte, vrátí se na původní místo. Samozřejmě je možné z tohoto umístění smazat fotografie definitivně.


fotky a videa Jak importovat fotky a videa z iPhonu do Macu- Existují dva způsoby, jak dostat fotky a videa z iPhonu na váš Mac. My si ukážeme oba a vysvětlíme si,… ...

Jak obnovit smazané fotografie na iPhonu

V aplikaci Fotky na iPhonu najděte album s názvem „Nedávno smazané“, právě tady uvidíte fotky, které jste nedávno smazali. V horním řádku vidíte informaci, kde je poznámka, že fotografie se takto uchovávají až 40 dní. U každé fotky je pak uvedena doba, po kterou se ještě uchová. Po uplynutí doby se automaticky a nenávratně smaže.

Když budete chtít obnovit více fotografií najednou, stačí je vybrat a zvolit volbu „Obnovit“. Systém se vás ještě jednou zeptá, zda opravdu chcete fotografie obnovit a po potvrzení se přesunou na původní umístění.

Jak obnovit smazané fotografie na Macu

Velmi podobá situace je na Macu v systému macOS. Tam jsou smazané fotografie schované pod položkou „Naposledy smazáno“. A zase platí, že všechny fotky lze obnovit, pokud neuplynula doba pro jejich automatické smazání. Oproti rozhraní z iOS je zde ale ještě možné nenávratně fotografie smazat tlačítkem „Smazat vše“.

Jak obnovit smazané fotografie

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)