Poradna

Poradna: Jak najít iPhone při ztrátě a jak postupovat při jeho odcizení?

Najít iPhone
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Když ztratíte jakékoli své zařízení, je to nepříjemné. Pokud je vám pak odcizeno, je to ještě o to horší. Jak najít iPhone při jeho ztrátě, či jak postupovat, pokud je vám odcizen?

Jestliže se vám zařízení zatoulalo jen v rámci domácnosti, najít jej nemusí být tak těžké. Horší je to samozřejmě v případě, pokud jste jej někde zapomněli, či když jste jej vytratili při svých cestách. V případě odcizení je to samozřejmě nejhorší možná varianta. I tak lze ale docela účinně bojovat díky nástroji Najít iPhone.

Poradna: Víte, jak nahrát hudbu do iPhone? Povíme vám to

Ať už se ten jmenuje jakkoli, umožní vám najít nejen iPhone, ale i tablet iPad, přehrávač iPod touch, počítač Mac, hodinky Apple Watch či sluchátka AirPods. Aplikaci si můžete jednoduše stáhnout z App Store, k dispozici je však i na stránkách iCloud.com.

 

Aplikace Najít iPhone

Do aplikace je nutné se přihlásit skrze vaše Apple ID. Posléze se vám v aplikaci ukážou všechna zařízení, která máte se svým účtem spjatá. V rozhraní na mapě vidíte, kde se daná zařízení nacházejí. Je zde obsaženo i to, na kterém je hledáte – pokud např. na svém iPadu hledáte zatoulaný iPhone.

najít iPhone

Když ve vašem seznamu dané zařízení vyberete, nabídnou se vám další možnosti, jak s ním na dálku pracovat. Zvolte nabídku Akce. Najdete zde nejen kontrolu stavu baterie daného zařízení, ale můžete na něm i přehrát zvuk. To se hodí zejména, pokud si myslíte, že se nacházíte poblíž něho a přehrávaný zvuk byste mohli slyšet. Můžete jej ale nahlásit i jako ztracený, či všechna jeho data smazat. Dokonce se můžete nechat i na polohu zařízení navigovat.

najít iPhone

Režim Ztraceno jednoduše uzamkne vaše zařízení, aby se nikdo nedostal k vašim osobním datům. Zároveň ale sleduje všechny změny polohy. Můžete zde také nechat na displeji zařízení zobrazit vámi definovanou zprávu. Může to být třeba informace, ať se nálezce ozve na vaše telefonní číslo. Podmínkou samozřejmě je, že takové zařízení musí být přípojeno k síti nebo k internetu. V režimu Ztraceno vaše zařízení pořád přijímá telefonní hovory nebo FaceTime hovory. Jakékoli jiné notifikace nezobrazuje.

Nabídka Vymazat pak odstraní všechna data, která obsahuje. Zároveň tímto nejkritičtějším krokem přijdete o jakoukoli možnost zařízení dohledat. Lze se do něho dostat jen za použití vašeho Apple ID, takže případnému zloději bude leda tak na náhradní díly.

 

Použití služby iCloud.com

Jděte na stránky iCloud.com a následně se přihlaste svým Apple ID. Služba Najít iPhone se ve webovém rozhraní chová velice podobně, jako iOS aplikace. Stačí tedy ztracené zařízení vybrat, rozjet jeho nabídku a už zvolit potřebnou akci. Možnosti jsou totožné a jejich smysl také.

najít iPhone

Pokud i tak pořád tápete, navštivte stránky podpory Apple. Zde najdete všechny možnosti, nejen jak najít iPhone, ale i další zařízení společnosti Apple. My vám samozřejmě přejeme, abyste toto nikdy nepotřebovali.

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.