Poradna Pro iOS

Poradna: Víte, jak nahrát hudbu do iPhone? Povíme vám to

iTunes
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Služba Apple Music je jistě fajn, z mnohých důvodů vám ale nemusí vyhovovat. Pokud tedy nevíte, jak nahrát hudbu do iPhone, tento článek vám poradí.

Stremovací služby, jako jsou Spotify nebo Apple Music, sice nabízejí obrovské množství hudby, to ale může i vaše knihovna, kterou máte obsaženou v iTunes. Navíc je zde ještě otázka připojení a kvality. Ne všude je k dispozici kvalitní pokrytí, ne vždy máte dostatečný FUP a ne vždy se vám chce ze streamovací služby stahovat hudba pro možnost off-line poslechu.

Poradna: Jak zjistit nepodporované aplikace v iOS 12 a ušetřit místo jejich smazáním?

Další otázkou je pak cena. Za všechno se platí, stejně jako za využívání streamu hudby do vašich uší. Proč pak využívat podobných služeb, když si chcete poslechnout jen něco a jen někdy? Úkon, jak stáhnout písničky do iPhone, není nijak složitý. Požadovaný obsah si můžete zakoupit skrze aplikaci iTunes. Tento návod se ale zabývá spíše tím, jak stáhnout hudbu do iPhone z vašeho počítače. Návod je shodný i pro tablety iPad či multimediální přehrávače iPod touch.

 

Jak nahrát hudbu do iPhone skrze iTunes

Aplikace iTunes je součástí každého počítače Mac. Můžete si ji ale stáhnout i do toho s operačním systémem Windows (více najdete zde). Existují sice alternativní aplikace, ale proč jich využívat, když Apple nabízí řešení své. Přitom není nikterak složité. Důležité je hlavně to, že hudbu, kterou chcete do vašeho iOS zařízení přenést, musíte mít v aplikaci iTunes. To učiníte prostým přetažením požadovaných souborů.

Otevřete iTunes a připojte svůj iPhone, iPad, iPod touch skrze potřebný Lightning kabel, či kabel s 30pinovým konektorem k počítači. Pokud se vám zobrazí informace o důvěře zařízení, potvrďte ji.

jak nahrát hudbu do iPhone

V levém horním rohu se vám zobrazí ikona toho zařízení, které jste připojili. Klikněte na ni.

jak nahrát hudbu do iPhone

Zde vidíte nabídku Souhrn. Přejděte na záložku Hudba. Jak stahovat hudbu do iPhone zde již můžete činit prostým zatržením požadovaného interpreta, alba, žánru atd. Když jste s výběrem hotovi, stačí zvolit Použít.

jak nahrát hudbu do iPhone

Aplikace iTunes nejprve provede zálohu zařízení, pokud nemáte nastaveno jinak. Proto je vhodné počítat s tím, že si ta uzme nějaké to místo z kapacity vašeho pevného disku počítače. Přitom zároveň provede synchronizaci, která do vašeho zařízení přenese požadovaný obsah. Vyjma hudby tímto způsobem můžete přenést i filmy, fotografie, podcasty a další.

jak nahrát hudbu do iPhone

Po dokončení synchronizace můžete zařízení ikonou v levém horním rohu odpojit z iTunes a následně i z počítače. V aplikaci Hudba ve vašem iOS zařízení pak naleznete nový obsah, který jste si do něho stáhli. Jak dát hudbu do iPhone tedy není nikterak složitý proces. Bohužel k němu ale stále potřebujete kabel.

jak nahrát hudbu do iPhone

 

Další dotazy do poradny můžete pokládat přes tento formulář

Vaše jméno

Vaše mailová adresa (povinné)

Vaše zpráva

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.