Aplikace

iTunes U končí, celá jeho kolekce se přesouvá do podcastů

učení
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Příští měsíc se s vydáním nové verze iTunes 12.7 přesune celý obsah služby iTunes U do Apple podcastů a aplikace již nebude na počítačích Mac a PC dostupná.

Na tuto informaci upozorňuje i panel, který se vám zobrazí po spuštění obchodu App Store. O obsah nikdo nepřijde a ani není nutný žádný zásah, pokud jej však nemáte v ePub souborech. Takové se totiž musí převést do PDF (nebo je to alespoň doporučeno). Jinak jde jen o informaci, že vše nově najdete přímo v iTunes v záložce Podcasty.

 

Jaká bude budoucnost výuky?

Znamená to ale, že skrze desktopové systémy již nepůjde stahovat žádný obsah, i když zůstane zpřístupněn on-line. Po přesunu je také vhodné zkontrolovat si kategorie daných lekcí, protože ty budou přiřazovány automaticky a je možné, že některé skončí tam, kde nemají. Bližší informace o této akci poskytuje přímo Apple na svých stránkách on-line podpory.

app store

V iTunes U mají své kurzy, přednášky a mnoho dalšího obsahu publikovány nejvěhlasnější univerzity světa jako jsou Stanford, Harvard, Sheffield, Oxford atd. Titul nabízí i odevzdávání úkolů, integrované hodnocení a soukromé diskuse. Vše přitom sloužilo nejen učitelům, ale samozřejmě i studentům. Nic z tohoto však podcasty nenabídnou. Kam se velký trumf Applu právě v podobě vzdělávání v iTunes U vrtně dál, není zatím známo. Vzhledem ale k tomu, že k této akci dojde během začátku nového roku, tak se možná ještě dočkáme velkých věcí.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.