Aplikace

iTunes jsou nově dostupná v Microsoft Store. Všichni uživatelé Windows se tak mohou konečně radovat

iTunes
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikace iTunes měla být v Microsoft Store dostupná již na konci roku 2017. Nakonec se jí uživatelé platformy Windows dočkali až nyní. I když tedy pozdě, naštěstí přece.

Jako omluvu společnost použila argument, že přece chtěla svým zákazníkům přinést ten nejlepší možný produkt. iTunes jste si však mohli na své počítače s Windows instalovat i dříve, to ale za pomoci stažení instalačního balíku od Applu, ne skrze autorizovaný obchod. Aplikaci nově naleznete v Microsoft Store a to pro platformy Windows 10 a Windows 10 S.

iTunes

 

iOS zařízení + Windows = přátelé

Zvláště pro uživatele Windows 10 S je tak tato informace nesmírně přínosná. Na tuto platformu totiž nelze instalovat žádné jiné aplikace, než ty, které se nacházejí právě v Microsoft Store. Takže pokud ji někdo vlastníte, do teď jste s tímto systémem svá iOS zařízení prakticky nijak spravovat nemohli. A to se teď mění.

iTunes

Ne všichni uživatelé iOS zařízení totiž platformu macOS využívají. Mohou k tomu samozřejmě mít různé důvody. Mezi ně např. patří příliš vysoká pořizovací cena počítače Applu, ale jistě také omezení v používaných aplikacích, které na této platformě nemusí spustit. K tomu však existují četné virtualizační nástroje, protože systém Windows spustíte i na Macích.

iTunes

iTunes je aplikace určená pro organizaci a přehrávání multimediálních souborů. Program je také rozhraním pro správu mobilních zařízení iPhone, iPad a iPod společnosti Apple. Dále je možné se prostřednictvím iTunes připojit v některých státech k iTunes Store, internetovému obchodu s hudbou, filmy, televizními pořady, hrami, podcasty a dalším obsahem.


Jak zálohovat iPhone Jak zálohovat iPhone na iCloud nebo do iTunes - Spousta uživatelů nikam nezálohuje data ze svého iPhonu. Přitom je to jednoduché a záloha může probíhat automaticky, aniž by vás ...

 

Apple Music je oficiálně na další platformě

Právě kvůli správě zařízení je tak aplikace zcela zásadní pro všechny, kteří nějaké iOS zařízení používají. Dá se sice obejít aplikacemi třetích stran, nicméně řešení už nemusí být tak elegantní a hlavně korektní. Pokud totiž s iOS zařízením nastane nějaký vážný problém, automaticky vás odkazuje k připojení právě k aplikaci iTunes.

iTunes

iTunes jsou zároveň domovem Apple Music, služby, která vám umožní poslech milionů skladeb a celé vaší hudební knihovny, ať už jste na síti či mimo ni – to vše bez reklam a právě i na vašich PC s Windows. Jako první uslyšíte novou hudbu, získáte rádia hrající všechny hudební žánry, ručně sestavované playlisty a rádio Beats 1, živě i na vyžádání.

iTunes

Apple Music je tak oficiálně dostupné skrze další distribuční síť obchodů, protože tuto aplikaci si můžete nainstalovat i z obchodu Google Play pro zařízení běžících na Androidu. Nepřímo tak může tímto krokem Apple svou základnu uživatelů patřičně rozrůst. Spotify se asi začíná bát.

iTunes pro Windows 10 a Windows 10 S můžete stahovat z Microsoft Store. Aplikace má 500 MB.

Zdroj: AppleInsider.com, Wikipedie

MacBook Pro

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.