Apple TV iDrby

Knihovna iTunes za začíná plnit 4K HDR obsahem pro novou Apple TV

Adam Kos
Autor: Adam Kos

V úterý 12. září byla představena nová Apple TV 4K, kterou si už dnes můžete zakoupit. Také proto již začal Apple plnit jeho iTunes obsahem v kvalitě 4K HDR.

První snímky v kvalitě 4K HDR začal Apple do iTunes přidávat včera večer. Díky spolupráci nejen s předními hollywoodskými studii by tak neměl být problém poskytnout uživatelům ten nejnovější obsah v té nejlepší možné kvalitě.

Zda je vámi zvolený pořad, film nebo seriál v iTunes dostupný v kvalitě 4K HDR zjistíte podle ikony u něho obsažené. Všechny 4K filmy by navíc měly být za stejnou cenu, jako jsou ty v HD kvalitě. Pokud byste pak netušili, co znamená symbol HDR, tak vězte, že tato funkce se stará o to, aby byl obraz ještě živější, ostřejší a líbivější.

Knihovnu iTunes můžete procházet i ve svém iOS zařízení a ihned tak zjistit, zda váš oblíbený nebo očekávaný film již je ve 4K dostupný. Zpřístupnění se zaměřuje především na filmové hity a aktuální novinky. České snímky, jako je Masaryk nebo Špunti na vodě ve formátu 4K HDR zatím nejsou a je těžké soudit, zda se ho někdy dočkají. Knihovna iTunes se však aktualizuje každou chvíli, takže nové optimalizované tituly stále přibývají.

 

Na větší paměť si počkáte

I když si můžete Apple TV 4K objednat už od dnešního dne, dříve jak příští týden vám stejně nedorazí. 32GB verze stojí 5 190 Kč a k odeslání je za 5 až 7 pracovních dní. Pokud byste však měli zálusk na větší paměťovou variantu, počkáte si ještě o něco déle. 64GB varianta stojí 5 790 Kč a k odeslání bude až za dva či tři týdny.

Apple TV 4K je osazena novým A10X procesorem, který posune „televizní“ hraní zase o kus dál. Svůj díl na tom bude mít i nový operační systém tvOS. K tomu, abyste si z iTunes přes Apple TV 4K mohli filmy v této kvalitě přehrát, musíte mít televizi, která 4K rozlišení nabízí. Ty začínají na částce kolem devíti tisíc korun za 43palcovou úhlopříčku, 55palcová úhlopříčka vás pak vyjde cca na 20 tisíc Kč.

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.