iDrby

Ve světě jsou stále aktivní iPhony první generace, iPhony 3G i 3GS

analýza iPhony
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Ač se to může zdát neuvěřitelné, navzdory věku samotných zařízeních, jsou tyto první iPhony stále hojně využívány k přístupu na internet.

To, že je množství iPhonů první generace, iPhonu 3G a 3GS stále aktivních, odhalil průzkum monitorující, která zařízení se připojují na internet. Ten provedl analytický tým ze společnosti DeviceAtlas. Průzkum se zaměřoval na chytré telefony, a to jak ty s operačním systémem iOS, tak ty se systémem Android.

 

Samsung lídrem

Průzkum se zaměřil na celý rok 2016, kdy je v jednotlivých grafech zobrazen stát, u něhož se nacházejí čtyři sloupce. Ty reprezentují jednotlivé kvartály. Když je u zařízeních s androidem vesměs všude vidět nárůst, zařízení s iOS tak musí mít opačnou tendenci. V podrobnější analýze je řečeno, že Android rostl ve 42 zemích z 56 monitorovaných, oproti tomu iOS tedy jen ve čtrnácti.

analýza

Své na tom má ten fakt, že Apple stále nabízí drahá zařízení, kdežto portfolio jiných značek je široké a není problém sehnat telefon s Androidem za 2 tisíce korun. Navzdory fiasku Samsungu s jeho modelem Galaxy Note 7 zaznamenala právě tato značka nejúspěšnější rok za dobu své existence.

analýza

 

iPhone 3G a 3GS nejvíc frčí ve Švédsku

Protože analýza říká, jaká úhlopříčka displeje se s jakým operačním systémem na internet připojí, zjistil se poměr starších zařízeních s menší úhlopříčkou oproti těm novějším s větší. iPhone 4 a 4s tak má podíl 3,5 procenta přístupu na internet v Rusku a více jak dvě procenta ve Francii nebo zmiňovaném Japonsku.

analýza

První iPhone, iPhony 3G a 3GS tvoří jedno procento přístupů na internet z mobilního zařízení ve Švédsku a půl procenta ve Francii, Japonsku, Brazílii, Itálii a dokonce i sousedním Německu. Zajímavá je i oblíbenost iPodu Touch v Kanadě.

analýza

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.