iDrby iPhone

Více než polovina zájemců o iPhone X si koupí jeho 256GB verzi

iPhone 8
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Telefon Apple iPhone X 256 GB je podle průzkumu společnosti RBC Capital Markets nejoblíbenějším zařízením mezi potenciálními kupci iPhonů.

Dotazováno bylo 832 osob, z nichž 28 procent uvedlo, že si chtějí jako svůj příští smartphone koupit iPhone X. Dalších 20 procent respondentů uvedlo, že si hodlají pořídit iPhone 8 Plus, zatímco 17 procent má zájem o iPhone 8. Zbývajících 35 procent spotřebitelů plánuje koupit starší model od iPhonu 6 až po iPhone 7 Plus.

iPhone X

Mezi těmi, kteří plánují investovat do iPhonu X pak 57 procent z nich zajímá spíše 256GB paměťová varianta. Zbývajících 43 procent se spokojí jen se 64GB variantou. Na preference barevných variant se test nezaměřil, iPhone X však bude dostupný jen ve vesmírně šedé a stříbrné. Pro srovnání průzkum ještě uvádí, že 50 procent majitelů iPhonů 7 se rozhodlo pro 128GB variantu, která je rozumnou volbou mezi 32 a 256 GB.

iPhone X

Mnohým u iPhonu X chybí nějaká zlatá střední cesta, která by neznamenala takovou investici, ale zároveň poskytla více interního úložiště. Taková bohužel neexistuje. Amit Daryanani, analytik společnosti RBC Capital Markets, tak uvádí, že právě proto většina sáhne po větší kapacitě a to i z toho důvodu, aby si uživatelé mohli přenést všechna svá data, právě třeba ze 128GB iPhonů 7.

 

Jaká funkce iPhonu X je pro vás nejzajímavější?

46 procent ze 4 196 dotazovaných uvedlo, že nejzajímavější funkcí nových iPhonů X je pro ně bezdrátové nabíjení. Pro 24 procent to je rozpoznávání tváře, bezrámečkový design je důležitý pro 14 procent z nich a využití rozšířené reality jen pro 9 procent.

iPhone X

Po bezdrátovém nabíjení, které je u konkurence běžné, je tedy evidentně hlad. Potenciální zájemce tak neodradí ani ten fakt, že i když jej nové modely podporují, pro využití bezdrátového nabíjení si musíte ještě dokoupit potřebnou nabíječku, protože ta přibalená to neumí.

Předobjednávky na telefon Apple iPhone X budou k dispozici od 27. října, do prodeje pak půjde 3. listopadu. V českém Apple Online Storu bude 64GB varianta k dispozici za 29 990 Kč, kapacita 256 GB vás pak vyjde na 34 490 Kč.

Zdroj: Macrumors.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.