Produktivita

Jak obnovit iPhone ze zálohy na iCloudu

Jak obnovit iPhone iCloud

Pořídili jste si nový iPhone nebo chcete z jiného důvodu obnovit data z předešlé zálohy? Obnovení z iCloudu je velmi jednoduché.

Obnova iOS zařízení z iCloudu je jednoduchý a bezpečný způsob, jak si přesunout všechna data ze starého zařízení na nové. Obnovu ale můžete uskutečnit i v případě, že se vám třeba telefon výrazně zpomalil nebo nefunguje tak, jak by měl.

Před začátkem obnovovacího procesu se ale ujistěte, že máte zapnutou funkci zálohování na iCloud na starém zařízení. To zjistíte velmi jednoduše. Stačí se přihlásit na iCloud.com a podívat se do Nastavení a vašich zařízení. U každého iOS produktu je po jeho rozkliknutí vidět, kdy byla provedena poslední záloha. Pokud vám přijde stará, připojte telefon do nabíječky, ujistěte se, že jste na Wi-Fi a počkejte, než se provede záloha znovu.

Jak obnovit iPhone

 

Pokud už jste svůj nový iPhone nastavili, musíte jej vymazat a začít znovu. Jděte tak do NastaveníObecnéObnovit a zvolte volbu Smazat data a nastavení. Po chvilce mazání se objeví Apple logo.

Jak obnovit iPhone z iCloud zálohy

  • Proveďte úvodní nastavení, kterým vás systém provede (výběr jazyka, lokality, připojení k Wi-Fi atd.)
  • Až se dostanete k obrazovce Aplikace a data, vyberte Obnovit ze zálohy iCloud
  • Zadejte vaše informace k iCloud účtu
  • Vyberte zálohu, ze které chcete nahrání dat provést
  • Postupujte podle dalších pokynů

Během procesu nahrávání zálohy na nový telefon byste měli zůstat na Wi-Fi a také doporučujeme mít telefon v nabíječce. Jakmile uvidíte plochu a instalování aplikací, můžete si gratulovat. Obnova byla správně provedena a teď už se jen budou dohrávat aplikace, které jste měli na starém zařízení.

Pokud byste chtěli hned použít aplikaci, která se bude instalovat, lze pomocí silnějšího stisku na ikoně aplikace vyvolat gesto 3D Touch a výběrem volby Prioritizovat stahování stáhnout požadovanou aplikaci hned. Funkce je k dispozici pouze u nejnovějších iPhonů 6s, 6S Plus, 7 a 7 Plus.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone 8 AirPods

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)