iDrby iPhone

iPhone 7 Plus byl v Číně v roce 2017 druhým nejprodávanějším telefonem

iPhone 7 Plus
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Analýza čínského trhu s chytrými telefony ukázala, že v něm má Apple zásadní zastoupení. Vyjma modelu telefonu iPhone 7 Plus na druhém, se na pátém místě umístil i iPhone 7.

Průzkum prováděla společnost Counterpoint, z jejíchž výsledků vzešlo, že iPhone 7 Plus byl v Číně druhým nejprodávanějším telefonem. Jeho podíl na trhu byl 2,8 procenta. iPhone 7, druhý model značky z top 10 žebříčku nejprodávanějších chytrých telefonů, se umístil na páté příčce s podílem 2,4 procenta.

 

Oppo lídrem

Nejprodávanějším modelem v roce 2017 se na čínském trhu stal Oppo R95 s podílem 3 procenta. V žebříčku má tento čínský výrobce ještě dva modely – A57 na čtvrté a R11 na šesté příčce. Lídr měl podíl na trhu celá 3 procenta. Třetí místo obsadil výrobce Vivo s jeho modelem X9. Jeho podíl byl 2,7 procenta, takže za iPhonem 7 Plus zaostal jen o 0,1 %. S modelem Y66 pak tento výrobce obsadil ještě sedmé místo.

Poslední tři místa žebříčku zaujímají výrobci známí i u nás. Jedná se zejména o odnož značky Huawei. Honor 8 Lite si svou oblíbeností zabral osmé místo, Honor Enjoy 6X pak s 1,7% podílem skončil desátý. Mezi ně se vklínil Xiaomi RedMI Note 4X.

iPhone 7 Plus

Každý model telefonu obsažený v žebříčku dosáhl každý měsíc roku 2017 na více jak milion prodejů. Na mnohé také byly konány různé zvýhodněné akce, což se iPhonům vyhlo, protože ty zde platí za prémiové zboží. V žebříčku se i odrazila stoupající popularita bezrámečkovým displejů. Jistě tak to statistiky za rok 2018 výrazně promluví i iPhone X.

Prodeje iPhonů 7 a 7 Plus však raketově vzrostly až po představení jejich nástupců – iPhonů 8 a 8 Plus. Cena jim totiž v průměru spadla o 16 %. Sedmičky byly představeny 7. září 2016 v San Francisckém divadlu Billa Grahama jako nástupci modelu iPhonu 6s a iPhonu 6s Plus.

 

Sice již starší, pořád ale dobrý

iPhone 7 disponuje úhlopříčkou 4,7″, iPhone 7 Plus pak úhlopříčkou o velikosti 5,5″, velikost displeje se neliší od předchůdců iPhone 6 a 6s. Oproti starším modelům byla přidána voděodolnost (ve specifikaci IP67), u většího modelu druhá čočka fotoaparátu. Byl odebrán 3,5 mm jack pro připojení zvukového výstupu. Změnami prošel i tzv. Home Button, který již není mechanický, reaguje na sílu dotyku pomocí haptické (vibrační) odezvy. iPhone disponuje novými stereo reproduktory, které jsou dvojnásobně hlasitější než u iPhone 6s.

Telefon pohání čtyřjádrový čipset A10 Fusion a 64 bitový procesor, jehož dvě jádra mají vyšší výkon, další dvě jádra pak výkon nižší, zpracovávající méně náročné operace, což by mělo přispět k delší výdrži baterie. Pro potřebu operačního systému iOS 10 byly připraveny 2 GB operační paměti RAM, u iPhone 7 Plus 3GB.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.