iDrby

iOS 12 by mohlo zpřístupnit NFC pro odemykání vchodových dveří

iOS 12 NFC

Technologie NFC v iOS zařízeních v současnosti slouží pouze k provádění plateb přes Apple Pay. Od systému iOS 12 by ale mohl Apple rozšířit využití i pro odemykání dveří.

Příští týden v pondělí večer by měl Apple odhalit další operační systém pro iOS zařízení (iPhone a iPad) s pořadovým číslem 12. Kromě spousty vylepšení a změn je skloňovanou novinkou i otevírání dveří za pomoci NFC technologie. Ta dokáže komunikovat na krátkou vzdálenost a americká společnost ji sice do svých telefonů integruje, ale omezuje její využití pouze na mobilní platby.


iOS 12, iOS 12.1 Apple testuje iOS 12 a macOS 10.14. Nové systémy odhalí už 4. června - Vývoj budoucích operačních systémů pro iOS zařízení a Macy je v tuto chvíli ve fázi mohutného testování. Apple dolaďuje poslední ...

Zatím není jasné, zda se NFC plně otevře vývojářům a budete moct pomocí ní otevírat nejen vchodové dveře, vozy, ale také třeba přenášet soubory mezi telefony, nebo číst třeba slevové kupony s plakátu na ulici.

iOS 12 už za týden

V pondělí večer Apple vydá betu nového systému iOS 12. Pokud zůstane vše při starém, uvolní ji pro veřejnost k testování a každý, ale na vlastní nebezpečí, si ji bude moct stáhnout. Souhrn veškerých novinek připravuje do živého vysílání pořadu LifeHacker, který se tentokrát uskuteční v úterý v 19.00.

Zdroj: Macrumors.com

Back to School

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)